90% аграрних компаній планують продовжувати виплати зарплат мобілізованим працівникам до демобілізації – дослідження

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 2
Ви зараз переглядаєте 90% аграрних компаній планують продовжувати виплати зарплат мобілізованим працівникам до демобілізації – дослідження

Середній рівень мобілізованих працівників в агрокомпаніях, станом на березень 2025 року, становить приблизно 9% від загальної кількості персоналу, йдеться у дослідженні Agrohub. Пише видання Forbes.

Дослідження «Огляд політик та програм щодо мобілізованого персоналу та ветеранів» у межах Agrohub HR360 Benchmarking 2025 було проведене в березні 2025 року серед 13 провідних агрохолдингів, які сумарно обробляють понад 2 млн гектарів землі та налічують понад 60 000 працівників.

За даними дослідження, компанії підтримують зв’язок із мобілізованими працівниками, надаючи їм необхідну допомогу у 85% компаній мобілізованим виплачують щомісячні компенсації. З них 73% нараховують суму, еквівалентну середній зарплаті за два місяці до мобілізації. Деякі компанії платять 50% окладу, мінімальну зарплату або враховують стаж. У 65% випадків виплати не залежать від перебування працівника в зоні бойових дій.  

Аграрії війни

90% компаній планують продовжувати виплати до демобілізації. У разі зникнення безвісти виплати призупиняються до з’ясування статусу, але надається одноразова допомога, а родинам виплачують компенсації.  

При пораненні 65% компаній компенсують від 30 до 300 000 грн на лікування залежно від тяжкості травм. Деякі вирішують індивідуально, а один учасник покриває 100% витрат, включно з протезуванням.  У разі загибелі компанії допомагають із похованням, надають одноразові виплати родинам (10-30 000 грн, максимум – 1 млн грн) або щомісячну підтримку (від кількох місяців до 10 років).

Розмір і тривалість залежать від сімейних обставин, наприклад, наявності дітей чи літніх батьків. Більшість компаній зберігає для мобілізованих пільги, як-от житло чи медстрахування. В одному випадку працівнику залишили службове авто для використання в зоні бойових дій. Деякі надають юридичну та психологічну підтримку працівникам і їхнім родинам.  Пайовикам щомісячні виплати зазвичай не передбачені, але вони можуть отримати допомогу, наприклад, на амуніцію чи в разі поранення або загибелі, говорять дослідники. 

Олена Басанець, SuperAgronom.com

superagronom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь