Новий врожай — нові виклики: як елеватори «Контінентал» підготувалися до сезону жнив

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 33
Ви зараз переглядаєте Новий врожай — нові виклики: як елеватори «Контінентал» підготувалися до сезону жнив

Минулого року на більшості елеваторних господарств України не було звичного міжсезоння, адже через блокаду портів, перевантаження залізничних маршрутів та часті пошкодження транспортної інфраструктури елеватори мали суттєві проблеми з відвантаженням, і зерно попереднього врожаю просто не встигло покинути зерносховища. Відтак логістичні труднощі та зміни в експортних маршрутах суттєво вплинули не тільки на роботу елеваторів у сезон, збільшивши витрати на зберігання і спричинивши затримки з вивезенням, але й призвели до критичного скорочення термінів для очистки силосів від зерна попереднього врожаю та підготовки до прийому нового, що зазвичай відбувалися у міжсезоння.

Належна підготовка потужностей зберігання до початку жнив у вкрай стислі терміни стала черговим викликом і для «Контінентал Фармерз Груп», до складу якої входять п'ять власних елеваторів та три сушильно-зернові комплекси загальною потужністю 514 тис. тонн. Однак незважаючи на всі труднощі, потужності Компанії вже готові приймати новий врожай і навіть мають намір надавати послуги стороннім поклажодавцям.

У сезоні-2024 «Контінентал» планує зберігати збіжжя на усіх своїх восьми об’єктах, а це 4 елеватори в Тернопільської обл. (загальна потужність 377 тис. тонн), елеватор у  Івано-Франківської обл. (106 тис. тонн) та 3 сушильно-зернові комплекси у на Львівщині, сумарна потужність яких — 31 тис. тонн. У «Контінентал» оцінюють готовність цих об’єктів до прийому нового врожаю в середньому на 80-90%: ті з них, які мають приймати ранні культури, починаючи вже з кінця червня, готові практично повністю, а ті, що прийматимуть зерно культур, збір яких стартує у першій декаді липня — мають в запасі ще два-три тижні на завершення підготовки та закінчують відвантаження залишків.

Начальник управління зберігання готової продукції «Контінентал Фармерз Груп» Сергій Зимний розповідає, що в цьому сезоні терміни на технічне обслуговування обладнання на елеваторах скоротилися більш ніж вдвічі.

—  Раніше, у роки до 2022-го, в нас було приблизно 2-2,5 місяці на те, щоб все обладнання розібрати, перевірити його готовність, при виявленні дефектів — провести необхідні ремонти, все назад зібрати і запустити. В сьогоднішніх умовах, враховуючи наявність перехідних залишків, нам треба було встигнути все в межах місяця, та ще й часто —  паралельно з відвантаженням. Але завдяки злагодженості і професійності команди ми впоралися. Зараз стараємося максимально зачистити силоси від залишків, щоб провести фумігацію: роботи зі знезараження заплановані у найближчі дні перед жнивами.

Планова модернізація і оснащення елеваторних потужностей — теж незмінна частина підготовчих робіт у «Контінентал». Так, цього року Компанія виконала заміну двох буферних ємностей на елеваторі в Деренівці, а на елеваторі в Городенці дещо раніше завершила монтаж нового додаткового силоса на 12,75 тис. тонн, розширивши таким чином загальні потужності об’єкта. Окрім того, протягом 2023 року на всіх п’яти елеваторах агрохолдингу встановили автоматизовані системи, які аналізують роботу сушарок і надають інформацію про підвищення температури для запобігання пожежам, що особливо важливо при роботі з соняшником. До слова, всі елеватори «Контінентал» — повністю автоматизовані, кожен з них може управлятися однією людиною за допомогою комп’ютерних систем, усі транспортні лінії оснащені системами захисту, а вплив людського фактору мінімізований згідно з усіма сучасними вимогами.

Довелося враховувати і ризики тривалих простоїв на випадок серйозних перебоїв у електропостачанні, зважаючи на критичну ситуацію в енергосистемі України. Сергій Зимний розповідає, що на всіх своїх елеваторах та сушильно-зернових комплексах «Контінентал» закупив та встановив потужні генератори для забезпечення безперебійної роботи.

—  Деякі з них вже навіть довелося запускати на початку червня через масові відключення електроенергії. Та все ж ми сподіваємося, що генератори будуть резервним, а не основним джерелом живлення.

Досвід минулих років показав, що спрогнозувати збої у ланцюгах постачання практично неможливо, тож «Контінентал» не нехтує також підготовкою альтернативних способів зберігання зерна на випадок вкрай непередбачуваних негативних обставин. Певний запас полімерних рукавів зберігся у Компанії з попереднього сезону, в разі потреби готові закуповувати додаткові партії. Обладнання для пакування і розпакування теж є і знаходиться в робочому стані. Разом із тим, Зимний запевняє, що як мінімум із прийомом ранніх культур елеваторні потужності «Контінентал» впораються повністю, частину пізніх також приймуть навіть за умов форс-мажору.

Готовність лабораторій начальник управління зберігання готової продукції «Контінентал Фармерз Груп» оцінює на найвищому рівні. Зокрема, напередодні нового сезону кожну з них забезпечили обладнанням для визначення вмісту мікотоксинів та інших показників безпеки зерна. Персонал регулярно проходить необхідні навчання і підвищує рівень своєї кваліфікації. Враховуючи те, що вага і лабораторії — традиційно «вузьке» місце в роботі елеваторів, у рамках підготовки до жнив додаткове навчання проходять вагарі, щоб в жодному разі не зупинявся процес прийому продукції, а лабораторії, в свою чергу, могли максимально оперативно визначати стан цієї продукції і її подальший розподіл.

Зважаючи на масштаби виробництва «Контінентал Фармерз Груп», валовий об’єм її продукції набагато переважає можливості одночасного зберігання. Тому в Компанії розуміють, що оскільки суттєві обмеження в роботі Чорноморських портів не припиняються, поточний сезон легким знову не буде. Зі свого боку, команда готова забезпечувати максимальну продуктивність відвантаження зерна, а за сприятливих обставин — здійснювати закупівлю агропродукції в інших сільськогосподарських виробників.

Agravery

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь