У червні, за попередніми даним, з України на зовнішні ринки було відвантажено близько 412 тис. тонн соняшникового шроту, що на 7% поступається показнику попереднього місяця, однак, стало найвищим обсягом для вказаного місяця за всю історію.
Скорочення експорту відбулося в основному за рахунок зниження відвантажень до країн Євросоюзу на 40% до 105 тис. тонн. Зазначимо, що це найменший місячний показник експорту у даному напрямку з травня минулого року. В той же час експорт соняшникового шроту до Китаю в червні зріс третій місяць поспіль, склавши 214 тис. тонн (+3% до травня), що стало найбільшим місячним обсягом експорту для даного напрямку з січня 2023 р.
Всього з початку поточного сезону (вересень-червень) з України було експортовано 4,2 млн тонн шроту, що на 21% перевищило показник в аналогічний період попереднього сезону та стало другим за величиною обсягом експорту для вказаного періоду за всю історію після 2019/20 МР (4,5 млн тонн).
Основним ринком збуту протягом всього сезону залишаються країни ЄС з часткою 43%. Приріст експорту у даному напрямку за 10 місяців МР складає 32%.
Також варто відзначити, що, починаючи з липня п.р., в ЄС діє захищаюче імпортне мито на продукцію російського та білоруського походження, що має збільшити привабливість українського шроту на європейському ринку та може підтримати ціни на нього.
Більш детально про тенденції українського ринку олійних читайте в щомісячних аналітичних оглядах в рубриці сайту “Аналітика“.
Джерело:
apk-inform.com