У першому півріччі 2024 року збільшився експорт української харчової продукції до країн ЄС та Африки

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 32

Згідно з даними Державної митної служби, експорт агропродовольчої продукції з України в січні-червні 2024 р. збільшився на 5% проти минулорічних показників за відповідний період ($11,847 млрд) і склав $12,451 млрд. Про це розповів заступник директора ННЦ «Інститут аграрної економіки» Микола Пугачов, повідомила пресслужба центру.

«За розрахунками науковців Інституту аграрної економіки, частка експорту агропродовольчої продукції в загальному експорті України за результатами шести місяців 2024 р. становить 64%», – зауважив учений.

За його словами, основними ринками збуту вітчизняної агропродукції залишаються три регіони – країни Євросоюзу, а також Азії та Африки. У І півріччі 2024 р. їх сумарна частка становила майже 94% вартості українського експорту сільгосппродукції.

«Спостерігається збільшення поставок до Євросоюзу, який третій рік поспіль виступає головним ринком збуту, а також Африки, тоді як експорт продовольства в Азію знижується», – зазначив М. Пугачов.

Утримуючи позицію основного імпортера вітчизняної агропродукції від початку повномасштабної агресії РФ, країни-члени ЄС за січень-червень п.р. закупили понад 50% українського продовольства – на $6,285 млрд, на 4% перевищивши показник за відповідний період минулого року.

Країни Азії в першому півріччі закупили українського продовольства на $3,909 млрд, що на 9% менше, ніж за відповідний період 2023 року. Частка Азії за, цей період склала понад 31% від загального експорту аграрної продукції. Обсяги експорту до країн Африки становили $1,475 млрд, перевищивши торішній показник у 1,7 разу. Частка цього регіону дорівнювала 12% від загального експорту аграрної продукції з України.

Визначальними групами продукції в товарній структурі аграрного експорту України, як і раніше, виступають зернові культури ($5,264 млрд), олії та жири ($3,079 млрд), олійні культури ($1,061 млрд), залишки і відходи харчової промисловості ($821 млн), м’ясо та субпродукти ($505 млн).

При цьому у поточному році в грошовому виразі збільшується експорт м’ясопродуктів, олії, залишків та відходів, однак зменшилась виручка від продажів олійних, а рівень доходів від поставок зерна практично не змінився.

«Враховуючи наявні тенденції, за в цілому сприятливих кон’юнктурних факторів внутрішнього та глобального середовища Україна здатна зберегти показники зовнішньої аграрної торгівлі на рівні 2023 року. При цьому зниження темпів експорту наприкінці весни й на початку літа стало наслідком скорочення на внутрішньому ринку обсягів актуальної пропозиції доступної для реалізації продукції. Відтак ключовим аспектом на перспективу виглядає новий урожай базових сільськогосподарських культур та об’єктивний потенціал виробництва інших товарів, що визначать підсумковий експорт 2024 р.», – резюмував М.Пугачов.

Джерело:
apk-inform.com

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь