Аграрії отримали рекордні страхові виплати через аномальну посуху і спеку в період наливу зерна

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 11
Ви зараз переглядаєте Аграрії отримали рекордні страхові виплати через аномальну посуху і спеку в період наливу зерна

«Сингента» в Україні у партнерстві зі страховою компанією «ІНГО» анонсувала рекордні страхові виплати агровиробникам через аномальну посуху і спеку в період цвітіння та наливу зерна у сезоні-2024.

За результатами програми «МетеоЗахист» у сезоні-2024, 97 % учасників отримали сумарно 231 млн грн страхових виплат — це в 10 разів більше відшкодувань, ніж торік, і найвищий показник компенсацій за весь час роботи програми з 2016 року.

Зміна клімату продовжує створювати виклики для сільського господарства, про що свідчить пошкодження посівів, спричинене сильною посухою та спекою, в українських господарствах у сезоні 2024 року. Однак програма індексного страхування від «Сингента» у партнерстві з «ІНГО» дозволила 349 господарствам частково зменшити збитки від цих несприятливих погодних умов, продемонструвавши важливість інноваційних фінансових рішень для підвищення стійкості сільського господарства до змін клімату.

«Цього сезону покриття «МетеоЗахист» розширилося на 88 % — до 502 000 га. Через несприятливі погодні умови розмір компенсацій збільшився вдесятеро, а середній рівень відшкодування склав 52 %. Ми підтримуємо українських фермерів, навіть у прифронтових зонах, агротехнологічними інноваціями, сервісами та унікальними фінансовими продуктами. При купівлі продукції «Сингента» кожен клієнт має можливість безкоштовно оформити заявку на участь у нашій страховій програмі. Ми вдячні «ІНГО» за партнерство у впровадженні унікального рішення «МетеоЗахист», — зазначає Роман Хрипко, керівник напряму «Фінансові програми та страхові рішення» компанії «Сингента».

Основні культури по страхових виплатах у сезоні-2024 — це кукурудза та соняшник із загальною площею посівів 335 тис. га і сумою компенсації 225 млн грн. Агровиробники застрахували посіви соняшнику та кукурудзи у 1039 анкетах, серед них 1033 анкети з відшкодуванням 99 %, а 386 — з виплатами 100 %.

Програма «МетеоЗахист» охоплює всю територію України, включно з підконтрольними їй територіями поблизу зони бойових дій, де фермери стикаються з найбільш гострою потребою у гнучких, ефективних та надійних фінансових і страхових рішеннях. Підкреслюючи вирішальну роль програми у підтримці стійкості сільського господарства в найбільш вразливих регіонах України, Роман Хрипко повідомив, що майже 50 % від загальної суми компенсації припали на фермерські господарства у Харківській, Донецькій, Запорізькій, Дніпропетровській, Херсонській та Миколаївській областях.

«МетеоЗахист» став важливим інструментом підтримки для агровиробників по всій Україні, — коментує Руслан Зимовець, керівник відділу агропромислового страхування компанії «ІНГО», і додає: — Саме тому «ІНГО» бере участь у цій програмі, яка дозволила забезпечити фермерів гнучкими страховими рішеннями, що дають можливість реагувати на погодні виклики. Сьогодні дуже важливо мати надійні фінансові механізми, які допомагають аграріям втримати стабільність навіть в умовах непередбачуваних погодних катаклізмів. Завдяки співпраці з «Сингента» і використанню передових індексних методів страхування, ми можемо чітко фіксувати ризики, такі як посуха, і надавати аграріям дієві інструменти для мінімізації збитків. Фіксація збитку спрацьовує автоматично, коли погодні індекси перевищують заздалегідь визначені порогові значення. Тож фермери отримують страхове відшкодування швидше, ніж за звичайного процесу врегулювання збитків. Цього сезону маємо рекордну кількість заявлених подій — обсяг роботи дуже великий, проте всі зобов’язання «ІНГО», як завжди, будуть виконані. До речі, особливо показовим є те, що значна частина компенсацій припала на господарства з прифронтових областей, де сільське господарство стикається з найбільшими викликами».

Олександр Усик, директор ТОВ «Степ» (Кіровоградська обл.), стверджує, що на ринку наразі немає більш ефективних програм зі страхування від погодних ризиків, аніж «МетеоЗахист»: «Маємо близько 10 років тісної співпраці з «Сингента» і впевнено беремо участь у «МетеоЗахист», адже тут все враховано і продумано для агровиробника. Відчуваємо професійний супровід і підтримку на кожному етапі від менеджерів компанії — вони завжди в контакті, в потрібний час, ситуації. Приємно, що відтепер виробник не залишається сам на сам з викликами агробізнесу, а є постачальники МТР — компанії, які готові розділити ризики з ним, зокрема погодні. Цього сезону ми страхували соняшник та озиму пшеницю. Завдяки «МетеоЗахист» на пшениці отримали невелику компенсацію, а виплати по соняшнику були суттєві — більш ніж півмільйона гривень».

«Вже 4-й рік поспіль наше ФГ — VIP клієнт «Сингента», адже використовуємо 100 % технологій компанії, а також застосовуємо систему Cropwise для моніторингу полів. Маємо в обробітку 1150 га, вирощуємо такі ключові культури, як соняшник, кукурудза, ріпак, пшениця та інші. Дуже задоволені якісними ЗЗР і насінням від «Сингента» — це фундамент нашого агробізнесу, коли інші збирають до 3 т/га кукурудзи і 1–1,5 т/га соняшнику, я впевнено маю 7 т/га і 3 т/га відповідно. А підключення до «МетеоЗахист» — це додаткова перевага, яка не потребує екстраресурсів, ще й потенційні бонуси дуже тішуть. До прикладу, цього сезону ФГ отримало майже 100 % компенсації на соняшнику, це близько 850 тис. грн. Минулого року спрацювало страхування на ріпаку — одержали виплату в розмірі 180 тис. грн. Це дуже допомагає», — ділиться враженнями Альберт Нурхаметов, власник однойменного ФГ (Кіровоградська обл.).

«Дивуюся, чому сільгоспвиробники ще досі мають сумніви щодо участі  у  «МетеоЗахист»: якщо аграрій застосовує  ЗЗР та насіння  від «Сингента», то автоматично отримує можливість застрахувати свій урожай  – додаткових зусиль це не потребує, рівно як і додаткових коштів. Це зручно, надійно та ефективно. Наше господарство з 3500 га вже більше 10 років співпрацює з «Сингента»  – задоволені продуктами постачальника, а також вдячні менеджерам компанії за всебічний професійний супровід у непростих умовах сьогодення агробізнесу. Наразі господарство перебуває в зоні небезпеки через наближеність до бойових дій, тобто маємо безліч викликів, а цього сезону додалися ще й екстремальні погодні умови. Завдяки «МетеоЗахист» отримали рекордну компенсацію по соняшнику  – 4 млн грн.   Не було б погодних викликів, то не було б необхідності в таких програмах. Однак, оскільки погодні ризики лише посилюються, мати таку «подушку безпеки» у вигляді додаткових  бонусів від «Сингента» – це приємно»,- резюмує Сергій Міхно, власник ТОВ «Маяк» (Донецька обл.).

У сезоні-2024 «МетеоЗахист» пропонував страхування для посівів соняшнику, зернової групи, кукурудзи та ріпаку від трьох погодних ризиків, а саме посухи, спеки і зливи. Ключовий період роботи програми — фази цвітіння та наливу зерна. Наразі автори програми погоджують умови «МетеоЗахист»-2025 для підтримки агровиробників надалі.

Об'єктивний, ефективний і персоналізований підхід «МетеоЗахист» зробив «Сингента» лідером на ринку індексного страхування в Україні. Ця інноваційна програма є прикладом того, як сучасне агрострахування може ефективно захистити фермерів, стабілізувати виробництво продовольства та підвищити економічну стійкість аграрного сектора.

Про індексне страхування

У центрі механізму програми знаходиться індекс — спеціальний показник, що характеризує вплив інтенсивності певного ризику на врожайність культури. Межове значення цього показника характеризує настання страхового випадку і відповідає критичній втраті врожайності для сільгоспвиробника, котра визначається ще під час розробки страхового продукту. Індекс повинен дуже точно показувати, як саме певний ризик впливає на врожайність культури, і це переважно залежить від якості розробки страхового продукту, а саме даних, математичної моделі тощо.

Важливо розуміти, що індекс не завжди може показувати абсолютно точні дані про стан поля, він відображає загальну тенденцію. В підсумку можуть бути випадки, коли індекс показує виплату, а врожайність при цьому хороша або ж навпаки. Однак у рамках програми «МетеоЗахист» точка метеоданих для фіксації індексу є ділянкою 6 х 8 км, що вважається цілком прийнятною площею для страхування від спеки або посухи. Адже ці погодні явища охоплюють порівняно велику територію.

Agravery

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь