Відмічається повсюдне зростання (природне для жовтня) популяції звичайної сірої та гуртової полівок, які розселяються за межі місць резервацій в нові місця, зокрема на угіддя під багаторічними травами та сходи озимих зернових та ріпаку.
Про це повідомляється у звіті щодо фітосанітарного стану посівів Держпродспоживслужби.
Зазначається, що в ході детальних та маршрутних обстежень фахівцями площ озимих культур встановлено, що на 1 га налічується від поодиноких нір до 1-2 жилих колоній гризунів (Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Житомирська, Кіровоградська, Львівська, Одеська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька та Черкаська обл.).
На деяких площах під багаторічними травами, садах, подекуди неугіддях мають місце 2-4, макс. 5 (Волинська, Івано-Франківська, Київська, Сумська, Хмельницька обл.) жилих колоній на гектарі.
Фахівці стверджують, що надалі загроза пошкодження озимих культур, багаторічних трав і насаджень зберігатиметься повсюди.
«У зниженні чисельності мишоподібних гризунів, зокрема полівок, важливу роль відіграє система запобіжних заходів. Знешкодження в першу чергу досягається вчасною та якісною зяблевою оранкою, яка руйнує нори і знищує кормову базу, при цьому гине або травмується третина дорослих і всі молоді особини гризунів. Наявність 3-5 і більше жилих колоній на гектарі посіву свідчить про загрозу пошкоджень рослин та необхідність захисту шляхом застосування родентицидів», — йдеться у звіті.
Алла Гусарова, SuperAgronom.com