Як молодому фермеру з Харківщини вдалось врятувати сімейну справу

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 7
Ви зараз переглядаєте Як молодому фермеру з Харківщини вдалось врятувати сімейну справу

Про це повідомляє USAID АГРО у Facebook.

«ФГ «Рябоконівське» – це була невелика сімейна справа, якою займалися батьки з 2003 року. Але життя, як завжди, внесло свої корективи. У 2017, на жаль, вітчима не стало і мама залишилася сама. У той нелегкий для нашої сім’ї час я вирішив перейняти сімейну справу та спробувати втримати її на плаву», – згадує пан Сергій.

Чоловіка відмовляли братися за сільське господарство: «Всі в один голос говорили про те, що треба все кидати». Але від вітчима чоловік перейняв основи аграрної справи і вірив, що зможе налагодити роботу.

«Самостійно опанував агрономію, основи агрохімії, з сівозмінами ще раніше навчив батько. Я почав купувати хороші селекційні сорти насіння – і результат не заставив себе довго чекати», – розповідає Сергій.

Він зауважив, що основним в ті непрості часи було втримати пайовиків, щоб люди не почали відмовляти в оренді землі. А це цілих 500 гектарів. Тож коли зібрали перший урожай, виплатили орендну плату і ніхто не забрав з оренди пай – видихнули з полегшенням.

Зараз пан Сергій займається вирощуванням зернових культур, таких як соняшник, кукурудза, соя, пшениця. Має власну сільськогосподарську техніку, лише комбайн для збирання врожаю доводиться орендувати. Фермер розповідає, що він на господарстві за керівника і за агронома – сівозміну складає сам.

Осінь 2023 року, мабуть, запам’ятає майже кожен український аграрій: погода для збору врожаю та польових робіт була дуже несприятливою. Спочатку затяжні дощі, потім сніг, а тоді вдарили сильні морози. Багато хто не встиг зібрати кукурудзу, як і Сергій.

«Домолочували вже в січні. Кукурудза була непогана, але дуже мокра», – ділиться фермер.

Тож спочатку пан Сергій завіз зерно до себе на склад і, оскільки власної сушарки не мав, почав шукати можливості, де б досушити продукцію.

Через погоду, попит на сушіння з боку аграріїв того сезону був дуже високим, а відключення електроенергії ускладнювали роботу підприємств і впливали на вартість послуг.

Тоді ж фермер дізнався про те, що на елеваторі ТОВ «Ков’ягівське» надають послуги з доробки і сушіння зерна. Програма USAID АГРО підтримала ТОВ «Ков’ягівське» у розширенні елеваторних потужностей, підприємство надає послуги для мікро, малих та середніх аграрних підприємств (ММСП) на Харківщині.

Цією можливістю і скористався пан Сергій: зміг посушити свою кукурудзу за акційною ціною, а згодом реалізувати продукцію. Відтоді Сергієве господарство, ФГ «Рябоконівське», стало постійним партнером елеватора та вже відвантажило туди частину врожаю нового сезону.

agro-business

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь