Казахстан поступово збільшує частку в китайському імпорті соняшникової олії – експерт

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 76
Ви зараз переглядаєте Казахстан поступово збільшує частку в китайському імпорті соняшникової олії – експерт

Частка казахстанської соняшникової олії у спільному імпорті цієї продукції Китаєм поступово збільшується. Про це повідомив Фанг Ганг (Fang Gang), директор китайської компанії ZHEJIANG GRAIN GROUP Co. (одне з найбільших державних підприємств провінції Чжецзян) під час виступу на міжнародній конференції KazOil-2025 в Астані 13 лютого.

Він уточнив, що до трійки найбільших постачальників соняшникової олії до Китаю входять Росія, Україна та Казахстан. І якщо частка України через воєнний конфлікт з РФ і проблеми з логістикою неухильно знижується, то Росія та Казахстан, навпаки, збільшують постачання цієї продукції до КНР.

“Так, якщо у 2022 р. 53% соняшникової олії Китай закупив в Україні (близько 319 тис. тонн), 36% у Росії (216 тис. тонн) і лише 6% у Казахстані (близько 39 тис. тонн), то у 2023 р. ці показники змінилися. Частка України збільшилась до 38% (при цьому обсяг постачання був більшим – 581 тис. тонн), РФ – збільшилась до 52% (783 тис. тонн), Казахстану – збільшилась до 9% (обсяг збільшився до 129 тис. тонн). А вже у 2024 р. співвідношення в імпорті склалося таке: РФ поставила до Китаю 65% соняшникової олії (698 тис. тонн), Україна – лише 23% (245 тис. тонн) та Казахстан – 11% (115 тис. тонн)”, – розповів спікер.

При цьому загальний імпорт соняшникової олії Китаєм у 2024 р. становив 1,08 млн тонн (проти 1,5 млн тонн у 2023 р. та 605 тис. тонн у 2022 р.).

Щодо подальших перспектив олійно-жирової продукції з Казахстану на ринку Китаю Ф. Ганг відзначив два важливі моменти.

По-перше, для більш активної та вигідної торгівлі казахстанським постачальникам важливо заздалегідь перемістити вантажі на склади Алашанькоу. Це дасть гарантію безпеки вантажів, гнучкість ціноутворення (на основі ф’ючерсних контрактів) та дозволить вирішити проблеми з логістикою.

Ще одна можливість – розширення використання флекситанків, що дозволить не лише прискорити термін доставки, а й розширити зону продажу з території СУАР до прибережних районів Китаю.

Джерело:
apk-inform.com

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь