Закупівельні ціни на молоко в Україні знизились

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 47
Ви зараз переглядаєте Закупівельні ціни на молоко в Україні знизились

Про це повідомили аналітики Асоціації виробників молока.

«Зниження цін на молоко-сировину в Україні на початку березня відбулося через високу пропозицію молока-сировини та низький попит на готову продукцію на внутрішньому ринку. Надлишки сировини давлять на закупівельні ціни. В поточних ринкових умовах різниця ціни між ґатунками скорочується», – зауважили аналітики.

Так, середня закупівельна ціна молока екстра ґатунку на 10 березня становила 16,55 грн/кг без ПДВ, що на 25 коп. менше, ніж місяць тому.

Водночас закупівельна вартість вищого ґатунку знизилась на 35 коп. і сягнула 16,30 грн/кг без ПДВ. А перший ґатунок в середньому коштує 15,85 грн/кг без ПДВ (-15 коп.).

Зазначається, що середньозважена ціна трьох ґатунків становила 16,40 грн/кг без ПДВ (-25 коп. порівняно до попереднього місяця).

В АВМ кажуть, що низька технологічна база змушує молокопереробні підприємства знижувати закупівельні ціни. Зокрема, за останні десять років вони не змогли переорієнтуватися на роботу з більш дорогим молоком від молочно-товарних ферм (МТФ).

Так, раніше надходження молока на переробку відбувалося з МТФ та господарств населення в співвідношенні 50/50, а закупівельні ціни були низькими. Торік частка промислового молока у загальній структурі надходження склала 90%. На більшості молокозаводів не впроваджені сучасні технології глибокої переробки молока, тож вони потребують модернізації.

«Підприємства отримують молоко екстра ґатунку з кращою якістю та більш високою собівартістю, але виробляють з нього готову продукцію з тими самим нормами виходу як у випадку використання молока першого гатунку, яке має гіршу якість. Застаріле обладнання на молокопереробних підприємствах є енерговитратним, що впливає на зростання собівартості виробництва готової продукції», – додали в асоціації.

Аналітики прогнозують стабілізацію цін на молоко-сировину в Україні. Молокопереробні підприємства намагаються відновити попит через знижки та акції. З початком весни зростає попит на морозиво та експорт молочних консервів, що збільшує обсяги молока для переробки. Тому з другої половини березня очікується незначне точкове зниження закупівельних цін.

Зокрема, на подальший розвиток цінової ситуації на молочному ринку можуть впливати зовнішні чинники. В АВМ зазначили, що на світовому молочному ринку існує невизначеність, викликом для вітчизняної молочної галузі України є потенційна загроза поширення ящуру в Угорщині.

agro-business

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь