Китай у березні різко скоротив імпорт зернових з України та країн ЄС

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 17

Китай у березні різко скоротив імпорт зерна з цілої низки країн, які були його основними постачальниками, при цьому найсильніший удар припав на Україну та країни Євросоюзу, повідомляє Прайм із посиланням на дані Головного митного управління КНР.

Як уточнюється, загалом постачання зернових культур до КНР у березні скоротилося практично вчетверо порівняно з показником роком раніше – до $463,9 млн. Головними «постраждалими» серед зернових були кукурудза, імпорт якої скоротився у 23 рази, а також пшениця зі скороченням імпорту в 10,6 раза.

Найбільше Китай скоротив у березні закупівлі українського зерна – у 2,4 тис. разів у річному вираженні, до $60 тис. порівняно зі $141,3 млн роком раніше.

Трохи менші втрати були в країн Євросоюзу: імпорт із Німеччини скоротився в 779 разів, до $44 тис., із Франції – у 204 рази, до $1 млн. Поставок із Болгарії, які в березні минулого року становили $67 тис., минулого місяця не було.

Помітно просів імпорт зернових і з країн Південної та Північної Америки: Бразилія продала до Китаю зерна на $20,8 млн, США – на $20,3 млн, що менше від показників торішнього березня в 17,5 і 11 разів відповідно. Трохи менші втрати були в Аргентини – її відвантаження зменшилося в шість разів, до $21 млн.

Серед інших великих постачальників щонайменше удвічі скоротилося постачання зернових з Австралії (у 2,6 раза) та Канади (2,5 раза).

Але були й такі країни, яким вдалося значно збільшити свій експорт до Китаю, однак у його основі головним чином рис. Так, Індія в березні збільшила продаж зерна китайським компаніям у 284 рази, до $13,8 млн, В’єтнам – утричі, до $46,5 млн, Таїланд – у 1,5 раза, до $26,8 млн, М’янма та Камбоджа – на третину, до $18 млн та $8 млн.

Єдиним винятком був Уругвай, який постачає на китайський ринок ячмінь, – він збільшив у березні експорт цієї зернової до КНР у 67 разів, до $11 млн.

Джерело:
apk-inform.com

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь