Це не просто поле — це експериментальна платформа, де ми тестуємо інновації, моделюємо виробничі ситуації та порівнюємо ефективність агротехнологій, — коментує Ярослав Бойко, CEO AgriLab. — Посів культур цього сезону здійснюється з використанням інструментів точного та відновлювального землеробства: зонування поля, змінна норма висіву, диференційоване живлення, збереження та накопичення вуглецю, точний підбір макро- і мікроелементів відповідно до агрохімічного аналізу та культури. Наша мета — показати, як ресурсозберігаючі технології впливають на урожайність, економічну ефективність і сталість господарства. І найголовніше — дати аграрію чіткі метрики та приклади, завдяки яким це можна досягти»
Підготовка полів у рамках проєкту «Прибуткове поле» розпочалася ще з ранньої весни — з тестування різних рішень для ефективного управління рослинними рештками.
На локації в Київській області на одному полі були підготовлені три демонстраційних ділянки після попередника кукурудзи. Було протестовано рішення від компанії BEDNAR, зокрема коток-подрібнювач BEDNAR DURACUT TE 12400 та роторний подрібнювач MULCHER MZ. Основна мета — досягти рівномірного подрібнення та мульчування органічної маси з подальшим якісним її розподілом по полю. І третя ділянка залишилася неподрібнена стерня кукурудзи, по якій одразу спрацював смуговий культиватор.
Безпосередньо перед сівбою на окремих ділянках було впроваджено технологію смугового обробітку ґрунту (strip-till). Для цього використовувався культиватор BEDNAR STRIP-MASTER, який формує смуги завглибшки 25 см (загалом можливість до 35 см). Одночасно вносилось добриво на глибину 20 см згідно з індивідуальним рецептом, сформованим на основі агрохімічного аналізу ґрунту від AgriLab.
Міжряддя у нас залишається закритим. Це для того, щоб були мінімальні втрати вологи і більш пролонговано працювала волога саме в рядку. Плюс це дозволяє одночасно якісно внести добрива, які нам потрібні. Завдяки цій технології зменшується кількість операцій, що мають зробити на полі, відповідно і зменшуються витрати пального. Також серед основних переваг – збереження оптимальної вологи в ґрунті та контроль ерозії», – пояснює Ярослав Бойко.
Після підготовки ґрунту проводився висів кукурудзи просапною сівалкою з міжряддям 70 см.
Ми працюємо за індивідуальним рецептом для кожного конкретного поля. Проєкт “Прибуткове поле” — це не просто про прибутковість як факт, а про те, завдяки чому її можна досягти. А це, передусім, ефективні технології. Саме тому ми досліджуємо різні практичні рішення: способи обробітку ґрунту, якісне насіння, добрива, методи їх внесення. І, звісно, впроваджуємо елементи точного та діджиталізації», — зазначає CEO AgriLab Ярослав Бойко.
Як зазначає Максим Чикунов, маркетинг-менеджер BEDNAR в Україні, головна мета участі компанії в проєкті «Прибуткове поле» — допомогти аграріям побачити об’єктивну економічну ефективність різних технологій: «Місією нашої компанії в участі в даному проекті є нести додаткову цінність українським аграріям, досліджуючи різні технології обробітку ґрунту, посіву, живлення, та аргументовано показати економічні показники ефективності цих технологій. Ми впевнені, що ці дані допоможуть нашим аграріям в прийнятті відповідних рішень. Компанія залучена до польових досліджень не лише в Київській області, а й у Полтавській, Вінницькій та Одеській. В рамках проекту ми досліджуємо посів кукурудзи та соняшнику за технологією Strip-till, також ми досліджуємо різні технології посіву сої, як-от за традиційною, мінімальною, Strip-till технологіями, так і прямий посів по стерні попередника».