Поєднання весняних заморозків і нестачі вологи спричинило зменшення кількості зерен у колосі пшениці в деяких регіонах — аналітики

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 38
Ви зараз переглядаєте Поєднання весняних заморозків і нестачі вологи спричинило зменшення кількості зерен у колосі пшениці в деяких регіонах — аналітики

ASAP Agri завершив кроп-тур по пшениці, який охопив 8 областей України. В компанії заявляють, що в центрі України посіви виглядають досить рівномірно.

Про це пише Latifundist.com.

«Пшениця у фазі цвітіння, вологи ще достатньо, температури помірні — ідеальні умови для запилення та наливу зерна. Окремі аграрії обробляють поля проти фузаріозу. Є ризики зниження білка через надмірні дощі в травні (до 150 мм), але 1000 зерен буде важкою — потенціал хороший», — зазначають аналітики.

Однак на півдні України є контраст розвитку порівняно з центром. Пшениця вже на молочній або навіть восковій стадії, що чітко вказує на близькість жнив, повідомляють в ASAP Agri.

Ситуація в Одеській області не критична. Попри низькі опади з початку року, осінь була вдалою для формування сходів. На багатьох полях виявлено недозернену пшеницю — ознака заморозків. Це означає втрату врожайності на 10–20%. Найбільші пошкодження спричинені поєднанням весняних заморозків і нестачі вологи.

Як зауважили аналітики, фермери очікують почати збирання пшениці вже через 10-15 днів. Отже, до 25 червня жнива офіційно стартують.

У Дніпропетровській області зафіксовано зменшену кількість зерен у колосі через весняні заморозки.

«Далі на схід ситуація значно краща. Травневі дощі допомогли стабілізувати розвиток рослин. Колос більш сформований, посіви рівномірніші. На Харківщині цвітіння завершено. Обробки проти грибків і шкідників проведено вчасно, стан посівів добрий», — йдеться в повідомленні.

Загальний висновок ASAP Agri: в усіх регіонах спостерігається спільна проблема — густота стояння є головним обмеженням врожайності. Осінній та зимовий дефіцит вологи завадив належному кущінню, тож навіть за доброго стану і заповнення зерна, невисока кількість колосків/м2 стане стримувальним фактором.

Алла Гусарова, SuperAgronom.com

superagronom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь