Ціни на ячмінь ростуть на тлі інформації про низьку врожайність, ціни на сою знизились

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 17
Ви зараз переглядаєте Ціни на ячмінь ростуть на тлі інформації про низьку врожайність, ціни на сою знизились

Сезон 2025/26 для ячменю в Україні розпочався з «битви» міжнародних трейдерів за перші поставлені в порти обсяги, пише GrainTrade.

На тлі інформації про низьку врожайність та необхідності сформувати перші експортні партії експортери кожен день підвищували ціни на фуражний ячмінь, і за тиждень експортні ціни виросли на 400-500 грн/т до 9400-9500 грн/т або 198-200 $/т з доставкою до чорноморських портів.

Таке шалене зростання ціни зазвичай змушує фермерів утримуватися від активних продажів в очікуванні подальшого підвищення цін, тому вони продають зерно лише невеликими партіями. Слід зазначити, що якість ячменю досить висока, і перші партії мали натуру 630-650 гр/л, тобто навіть на півдні урожайність не така вже і погана, як на південному сході України.

Перші обмолоти у Миколаївській області показували низьку врожайність на рівні 1-1,5т/га, в той час як в Одеській області перша врожайність складала 2-2,5 т/га.

Світові ціни на кукурудзу продовжують знижуватися, а останні тендери показали, що південнокорейські імпортери придбали фуражну кукурудзу за ціною 236 $/т з доставкою у вересні, тому не варто очікувати подальшого зростання цін на фуражний ячмінь вище рівня 200-205 $/т з доставкою до портів найближчими місяцями.

Завдяки не спекотній погоді та періодичним опадам врожай ячменю в Україні буде на рівні прогнозованого, тому по мірі просування збирання на північ та збільшення пропозиції ціни стабілізуються на цих рівнях.

В той же час в Україні експортні ціни попиту на сою без ГМО обвалились на 15-20 $/т до 410-415 $/т або 19000-19500 грн/т з доставкою в порт через зупинку закупівель основними трейдерами, але на червневі поставки сої з ГМО попит залишається активним, тому ціни складають 17900-18200 грн/т або 382-386 $/т.  

Переробники знизили ціни на сою з ГМО до 17000-17200 грн/т з доставкою на завод на тлі падіння експортного попиту та цін на шрот, а з огляду на активізацію переробки соняшнику та наближення початку переробки ріпаку, навряд чи вони збільшать закупівлю сої у липні та серпні.

Головні агроновини України та світу

Головні агроновини України та світу

Олена Басанець, SuperAgronom.com

superagronom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь