Як правило, стабілізаційні ціни на амарант протягом року не змінюються та корелюють із закупівельною ціною. Наприклад, якщо на наступний рік закупівельна ціна амаранту зросте, відповідно, на певний відсоток підвищиться і ціна реалізації на переробних підприємствах. Про це розповів голова ГО «Асоціація виробників амаранту та амарантової продукції» Олександр Дуда, передає AgroPortal.
Читай нас також у Viber та Telegram.
«Щороку ми укладаємо угоди з фермерами на реалізацію всього обсягу амаранту, який виросте. Це може бути 1 т, може бути і 100 т, при цьому фіксуємо закупівельну ціну. Наприклад, цього року закупівельна ціна амаранту 30 грн/кг, тобто 30 тис. грн/т – це гарантована ціна викупу», – зазначив Олександр Дуда.
Він зауважив, що в Україні з минулого року запрацювали ринкові ціни, тобто є трейдери, які можуть запропонувати фермерам і вищу ціну.
Експерт також повідомив, що приблизно 50% амаранту, який вирощується в Україні, переробляється, а 50% експортується.
«Тому намагаються тримати баланс, щоб експортна ціна не перевищила ціну попиту. Кожного року формується ціна на амарант, на яку орієнтуються виробники і, відповідно, планують посівні площі. Цього року амарантом заплановано засіяти до 10 тис. га», – додав Олександр Дуда.
Перегляди: 47