Цього року в Туреччині очікується менший урожай пшениці та ячменю, оскільки сухіші, ніж зазвичай, погодні умови означають, що країні доведеться збільшити імпорт для задоволення внутрішнього попиту. Про це йдеться у звіті Служби іноземних сільськогосподарських досліджень (FAS) Міністерства сільського господарства США, повідомляє World Grain.
Зокрема, у своєму липневому прогнозі FAS прогнозує скорочення виробництва пшениці в Туреччині в п. р. на 15% у річному обчисленні, до 16,3 млн тонн, оскільки незначне збільшення посівних площ пшениці не компенсує втрати врожайності.
«Виробництво може зменшитись іще більше залежно від масштабів пошкоджень від посухи. Зокрема, в основних районах вирощування пшениці було недостатньо опадів, вищі за норму зимові температури та неочікувані весняні заморозки, які, як прогнозується, зменшать урожайність пшениці на 15–30% порівняно з минулим роком», – зазначається в повідомленні.
Очікування агентства щодо врожаю ячменю ще більш песимістичні – обсяг виробництва турецької зернової в п. р. становитиме близько 5,1 млн тонн, що на 28% менше, ніж торік.
З урахуванням очікуваного скорочення виробництва FAS підвищило прогноз імпорту пшениці до Туреччини у 2025/26 МР до 10,3 млн тонн, що майже втричі перевищує результат попереднього сезону (3,3 млн тонн). Якщо прогноз справдиться, це буде найбільший річний обсяг імпорту пшениці Туреччиною, починаючи з сезону-2019/20.
Щодо імпорту ячменю, то до Туреччини в поточному сезоні він може збільшитись до 1,6 млн тонн порівняно лише зі 150 тис. тонн у 2024/25 МР.
«Ці прогнози передбачають, що уряд Туреччини втрутиться в ринок, як це було в минулому, або знижуючи тарифи і встановлюючи тарифну квоту, або змушуючи Турецьку зернову раду імпортувати та перепродавати ячмінь кінцевим споживачам», – вважають у FAS.
Джерело:
apk-inform.com