Про це повідомив президент УЗА Микола Горбачьов під час засідання «Зернового клубу УЗА», передає Latifundist.
«Посіви в гарному стані. Два тижні тому я був у Славуті Хмельницької області, минулого – в Чернівцях. Ніяких ризиків наразі не спостерігається. Те, що немає суми вегетативних температур і затримується збір вражаю – це вже зрозуміло. Якщо зазвичай ми вже в серпні спостерігали, як проходить запилення, а в деяких компаніях у вересні вже розпочинали збір кукурудзи, то цього року, гадаю, в кращому випадку збиратимуть її наприкінці вересня або на початку жовтня», – зазначив Горбачьов.
За його словами, УЗА оптимістично оцінює потенціал врожайності кукурудзи – у разі сприятливої погоди очікується 29,26 млн т врожаю, з яких на експорт може піти близько 24 млн т.
Щодо пшениці, то прогноз залишається на рівні попереднього сезону – 22,5 млн т з можливим експортом 16,5 млн т. У межах підписаного з Мінагрополітики меморандуму погоджений орієнтир експорту становить 16,2 млн т, що, за словами Горбачьова, не загрожує продовольчій безпеці країни.
По ячменю істотних змін не очікується – врожай прогнозується на рівні 5 млн т, експорт – 2,3 млн т, що приблизно відповідає минулому сезону.
«Цього року активізувався Китай – вже почав купувати ячмінь. Це дуже позитивний сигнал, поява такого потужного покупця на ринку є надзвичайно важливою. Китай традиційно імпортує великі обсяги», – додав президент УЗА.