Україна активно використовує тарифні квоти в межах поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі з ЄС — DCFTA. Найвищий рівень використання спостерігається за окремими агропродовольчими товарами, зокрема продукцією птахівництва, яйцями, пшеницею, молочною продукцією, соками, медом, цукровою кукурудзою та етиловим спиртом. Про це повідомила асоціація «Український клуб аграрного бізнесу», пише agronews.ua.
Так, станом на 1 червня Україна повністю використала річну квоту на експорт пшениці до країн ЄС. Також на вказану дату були повністю використані квартальні обсяги за квотами на свіже м’ясо птиці, яйця птиці та яйцепродукти.
Водночас за окремими позиціями квоти використовуються поступово. Зокрема, за замороженим м’ясом птиці використано 9,5% доступного від річного обсягу. Для борошна із зернових культур, квота на яке доступна в межах річного обсягу, рівень використання становить 24,8%.
За молочною групою, де обсяг розподіляється терміном на 6 місяців, використано 15,8% доступного піврічного обсягу за квотою на молоко та згущене молоко, 34,9% — за квотою на знежирене молоко та вершки в порошку, а також 13,1% — за квотою на масло вершкове та інші жири тваринного походження.
«Дані станом на 1 червня свідчать, що тарифні квоти ЄС залишаються важливим інструментом доступу української агропродовольчої продукції на ринок ЄС. Чимало квот уже вичерпано або ж їх залишки до кінця року є малими, що свідчить про високий попит на українську продукцію в ЄС. Водночас частина квот ще має суттєвий залишок, що створює потенціал для подальшого експорту», — наголосили в УКАБ.
