Повторне використання підстилки в пташнику істотно заощаджує підстилкові матеріали

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 24
Ви зараз переглядаєте Повторне використання підстилки в пташнику істотно заощаджує підстилкові матеріали

Багаторазове використання підстилки поширено в деяких країнах розвиненого птахівництва: у США, Канаді, Австралії та інших. Перед повторним використанням підстилка пастеризується безпосередньо в пташниках шляхом компостування її в буртах, пише журнал «Наше птахівництво».

Як засвідчив досвід птахівників, повторне використання підстилки не впливає негативно на продуктивні показники птиці та водночас дає змогу істотно зменшити витрати підстилкових матеріалів, підвищити вміст у підстилковому посліді деяких хімічних елементів, що визначають його цінність як сировини для отримання органічних добрив.

Знезараження підстилки під час регенерації методом компостування вивчали в декількох дослідженнях. Дослідники встановили, що кокцидійні ооцисти було інактивовано через 3 дні після початку компостування, аденовірус – через 6-7 днів, а віруси інфекційної анемії та бурсальної хвороби – значною мірою через 6-10 днів. На вірус хвороби Марека компостування істотно не вплинуло.

Ступінь інактивації вірусів збільшується за вищої температури підстилки під час пастеризації. Мінімальна температура для достатнього знезараження збудників хвороб –  55 °С, за строку дії такої чи вище температури не менш ніж 3 дні.

Однією з переваг повторного використання підстилки є те, що її різноманітний мікробіом гальмує колонізацію підстилки привнесеними патогенами.

Як повідомлялося, за вирощування бройлерів на пластиковій підлозі немає витрат на підстилку.

agro-business

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь