Зупинка реєстрації податкової накладної – як оскаржити

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 32
Ви зараз переглядаєте Зупинка реєстрації податкової накладної – як оскаржити

Зупинка реєстрації податкової накладної зазвичай ефективно оскаржується в адміністративному порядку. Але є окремі випадки, коли без судового оскарження не обійтися.

Про це йдеться в статті для AgroTimes аудитора, керівника практики бухгалтерського обліку та аудиту ЮФ Martyniv Law Яни Жолобецької.

За її словами, зазвичай зупинка реєстрації податкової накладної відбувається, якщо платник податку є ризиковим або операція, на думку податкової, є ризикована. Інформацію щодо згаданих критеріїв деталізовано в додатках 1 та 3 до Постанови КМУ 1165.

Також доволі поширеними є випадки, коли податкова кваліфікує компанію як ризикову через її контрагента, який здійснює сумнівні господарські операції.

«Перестати бути ризиковим, звісно, можна. Наш досвід показує ефективність судового оскарження. Водночас слід розуміти, що доведення –  справа дуже індивідуальна. Значення мають окремі факти та докази для конкретного платника податків», – зауважила Яна Жолобецька.

Зокрема, за  словами експертки, Верховний суд Постановою від 16.12.2020 у справі No340/474/20 задовільнив скаргу платника податків на підставі того, що податкова не надала допустимі та належні докази, що підприємство зареєстроване на підставі недійсних/втрачених документів.

«Судові спори по оскарженню зупинення реєстрації податкових накладних здебільшого вирішуються на користь платника податків. Водночас рішення суду, що набрало законної сили не є гарантією швидкої реєстрації податкових накладних. На сьогодні ефективним способом реєстрації податкових накладних за рішенням суду податковою є встановлення судового контролю за виконанням рішення суду», – підкреслила Яна Жолобецька.

Нагадаємо, триває кампанія з підтвердження статусу платника ЄП 4 групи.

АgroТimes

agro-business

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь