Експортні ціни на українську пшеницю почали знижуватися

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 23
Ви зараз переглядаєте Експортні ціни на українську пшеницю почали знижуватися

Про це повідомляє АПК-Інформ.

«У результаті стрімкого подорожчання російської пшениці, перш за все через обмежувальні заходи та проблеми, що раптово виникли з її відправкою за поточними контрактами, українська зернова стала більш конкурентною і затребуваною на світовому ринку. Однак перевищення цінами позначки в 300 USD/т FOB стало психологічною перешкодою, яку не всі імпортери змогли подолати, адже такі цінові рівні останній раз фіксувалися в травні-червні 2013 р. До того ж деякі інші оріджинейшени пропонувалися дешевше. З кінця січня пшениця неохоче почала дешевшати під впливом попереднього обвалу світових котирувань і зниження зовнішнього попиту на тлі неконкурентних цін. Не зміг переломити ситуацію навіть єгипетський тендер і закупівля в т.ч. української пшениці», – пояснила ситуацію керівник відділу локальних ринків ІА «АПК-Інформ» Анна Танська.

Під впливом вищеописаних факторів ціни пропозиції на українську пшеницю на базисі FOB до 9 лютого поетапно знизилися з 292-303 до 280-288 USD/т, потягнувши за собою і ціни на майданчику СРТ-порт.

«Наразі ціни на пшеницю дещо стабілізувалися в очікуванні виходу лютневого звіту USDA. При цьому вплив на сектор продовжують надавати збільшення темпів експорту російської зернової (до періоду початку дії експортного мита в середині лютого п.р. і його підвищення з березня) та зростання конкурентоспроможності європейської. Складнощі з формуванням партій необхідних обсягів, небажання аграріїв істотно поступатися в ціні та поступове наближення обсягу експорту до узгодженого меморандумом граничного значення не дозволяли трейдерам активно укладати угоди на постачання великих партій, особливо на далекі періоди. До того ж імпортери виявляли більш високий інтерес до закупівель зернової середніми та невеликими судновими партіями», – підсумувала Танська.

Нагадаємо, з початку маркетингового року ціни на зернові та олійні культури зросли на 60%.

agrotimes

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь