Агрометеорологічні умови третьої декади червня по території України були неоднорідні – Укргідрометеоцентр

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 21

Упродовж третьої декади червня агрометеорологічні умови для завершення вегетації та дозрівання ранніх хлібів, росту і розвитку пізніх культур по території країни складалися неоднорідні. Такі дані у своєму декадному звіті оприлюднили фахівці Укргідрометеоцентру.

Як було зазначено, в центральних, східних, північно-східних, місцями в північних областях на багатьох площах під ранніми зерновими культурами запаси продуктивної вологи були майже вичерпані або досягли критичних показників. Проте врожай раннього зерна вже сформований і дефіцит вологи на його рівні позначиться мінімально. Однак у західних областях переважали сприятливі умови для розвитку всіх сільськогосподарських культур.

«Упродовж декади відбулося значне зменшення запасів продуктивної вологи під пізніми с.-г. культурами, зокрема кукурудзою, соняшником, соєю. Так на багатьох площах Одеської, Дніпропетровської, Харківської, Київської, Полтавської областей їх рівень був удвічі-втричі меншим за середні багаторічні показники – від 5 до 40 мм (середні багаторічні – 80-110 мм). На полях із такими запасами вологи стан посівів пізніх культур, зокрема соняшнику, кукурудзи, дещо погіршився, відмічалось денне в’янення рослин, пожовтіння та скручування листків нижнього ярусу. На полях, де запаси вологи наближалися до середніх багаторічних показників, внаслідок переважання помірного температурного фону значного погіршення стану посівів не відбувалося», – ідеться у звіті.

При цьому агрометеорологи наголосили, що найбільш складні умови спостерігалися в південних областях, найбільше в Херсонській, невеликі опади минулої декади, які відмічалися на тлі жорсткої ґрунтової посухи, не пом’якшили ситуацію. Крім того, впродовж декади малосприятливі умови через знижений температурний фон та відсутність достатньої кількості вологи в ґрунті зумовлювали затримку росту та розвитку огородніх та баштанних культур, бульбокоренеплодів. 

Разом з цим, за даними Дніпропетровського ЦГМ (метеостанцій та відомчих гідрологічних постів), 23 червня 2025 року під час зливи в східних районах області (Синельниківський, Самарський та Павлоградський район) відмічалося випадіння граду діаметром від 5 мм і більше, місцями град вкривав ґрунт шаром 1-2 см, що спричинило пошкодження, місцями загибель посівів ранніх зернових, кукурудзи, соняшнику, картоплі, овочів.

Джерело:
apk-inform.com

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь