Ажіотажу з сівбою гречки цього року немає — міністр Коваль

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 11
Ви зараз переглядаєте Ажіотажу з сівбою гречки цього року немає — міністр Коваль

Завдання України сьогодні — диверсифікувати свій експорт, щоб у його структурі були зокрема й нішеві культури, аби не залежати лише від коридору Чорного моря чи кон’юнктури ціни на кукурудзу.

Про це сказав аграрний міністр Віталій Коваль в інтерв’ю агентству Укрінформ.

Зокрема, міністр наголосив, що вважає дуже позитивним ініціативу щодо відновлення коноплярства в Україні.

«Коноплі це дуже хороший продукт, який має унікальну можливість використовуватися у всіх галузях — від будівельної до фармацевтичної. І чим більше у нас буде технічних конопель, чим більше буде переробки, тим сильнішою буде країна. Не може бути Україна успішною, вирощуючи лише кукурудзу чи якісь інші крупи», — сказав Віталій Коваль.

За його словами, має бути широка сівозміна, щоб були різні продукти, й зокрема ринок експорту коноплі відкриває нові можливості.

«Завдання України сьогодні — диверсифікувати свій експорт, щоб ми не залежали лише від коридору Чорного моря чи кон’юнктури ціни на кукурудзу, щоб там була і конопля й інші нішеві продукти», — наголосив міністр.

Зокрема він зауважив і про перевиробництво гречки.

«Цікавий приклад щодо гречки: як тільки один рік гречка була дорогою, наступного року вона зразу стає дешевою, тому що всі вірять у лотерейний квиток: засіяти гречку й отримати на неї високу ціну, хоча цей продукт дуже складний для вирощування. Україна в середньому 145 тис. тонн гречки споживає, а вирощуємо близько 175, тобто у нас є навіть запас для експорту. І цього року бачимо, що ажіотажу з гречкою щодо засівання чи меншої кількості, чи більшої немає», — зазначив він.

Додавши, що об’єктивних чинників для підвищення ціни на гречку на споживчому ринку немає.

І зауважив також, що 99% вирощуваної продукції в Україні вирощує приватний бізнес. А Міністерство працює як партнер, підказуючи бізнесу, де вбачає перспективи.

«Бізнес краще знає, аніж чиновники, в яку сферу їм іти. Головне, щоб ми в сценарії з ними знімали обмеження, от як було з коноплею. Бізнес хотів вирощувати, а нормативно-правова база не була готова. Такі нішеві культури є. Починаючи з імпорту продукції, я мушу сказати, що імпортозаміщення — це дороговказ для бізнесу — що потрібно вирощувати в Україні. Якщо ми купуємо помідорів на 100 мільйонів доларів — це означає, що нам треба помідорів більше вирощувати. Бавовна потрібна нам? Потрібна. Значить ми експериментально вирощуємо бавовну і розвиваємо на південних регіонах цей напрямок. І багато-багато інших продуктів», — наголосив Віталій Коваль.

Алла Гусарова, SuperAgronom.com

Світлини та відео про життя і роботу агрономів в Instagram SuperAgronom_

superagronom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь