ФАО закликала негайно почати боротися з пташиним грипом

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 12
Ви зараз переглядаєте ФАО закликала негайно почати боротися з пташиним грипом

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) закликає до термінових регіональних зусиль для боротьби зі зростанням випадків пташиного грипу в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.

Як говориться у повідомленні ФАО, після тривалого періоду мінімального зараження людей було зареєстровано 13 нових випадків захворювання людей у Камбоджі, а також додаткові випадки у Китаї та В’єтнамі з кінця 2023 року. Ситуація ще більше ускладнюється появою нового штаму пташиного грипу, що створює нові проблеми. 

«У всьому світі вірус високопатогенного пташиного грипу H5N1 розповсюдився ширше, ніж будь-коли раніше, досягнувши Південної Америки та Антарктиди. Він також почав заражати нових диких і свійських тварин, включно з падальщиками, морськими ссавцями, хижими домашніми тваринами, ссавцями, яких вирощують заради хутра, і жуйними тваринами, такими як молочна худоба», — зауважили в організації. 

Як заявив регіональний менеджер Центру екстреної допомоги ФАО з транскордонних захворювань тварин (ECTAD) Качен Вонгсатхапорнчай, необхідні негайні скоординовані профілактичні заходи.

«ФАО наголошує на необхідності єдиної відповіді. Країни-члени повинні працювати разом, щоб запровадити комплексні системи спостереження, зокрема повне секвенування геному, щоб відстежувати поширення та еволюцію нового вірусу. Створення потенціалу для швидкої діагностики та біоінформатики має вирішальне значення для аналізу даних про віруси. Розширений міжгалузевий обмін даними є життєво важливим для цілісного підходу до лікування захворювань», — зазначають в організації. 

Уряди, міжнародні організації та приватний сектор повинні співпрацювати та обмінюватися інформацією прозоро та своєчасно, щоб розробити ефективні стратегії стримування. Посилення заходів біобезпеки та біозахисту в птахівництві є обов’язковим, зокрема стратегії вакцинації та сприяння належній сільськогосподарській практиці. Підвищення обізнаності медичних працівників та громадськості має важливе значення для зниження ризику передачі від хворої або мертвої птиці людям і забезпечення того, щоб люди з симптомами отримували своєчасне лікування.

Джерело:
Agroportal.ua

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь