Які сорти хурми можна вирощувати в Україні — порадив Сергій Авраменко

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 7
Ви зараз переглядаєте Які сорти хурми можна вирощувати в Україні — порадив Сергій Авраменко

На ринку саджанців хурми дуже багато недобросовісних продавців, які вигадують назви сортів, надають неправдиву інформацію, застосовують нечесні маркетингові ходи. Щоб ті, хто хоче вирощувати цю поки що нетрадиційну на теренах України садову культуру, не «обпеклися», Сергій Авраменко, доктор с.-г. наук, розповів, які саме сорти можна вирощувати в наших умовах.

Насамперед він зазначив, що не слід вважати, що таку хурму, яка продається на базарах та магазинах, у більшості регіонів України отримати не вдасться, тому що цей вид — східна хурма.

«У нас в Україні поширено декілька видів хурми. От східна хурма, вона поширена лише в Криму і в окремих точкових регіонах. Наприклад, у Закарпатті вона може рости, де м’який клімат, а також в окремих регіонах півдня України. А саме в Запорізькій, Херсонській, Одеській, Миколаївській областях, і то не в усіх районах. Адже в разі сильних морозних зим і там ця хурма може вимерзати», — пояснив фахівець.

Він зазначив, що в інших регіонах східну хурму можна вирощувати тільки у великих ємкостях (відрах, горшках) і заносити на зимівлю до приміщення (погреба). Бо вона витримує максимум мінус 12-15°C і далі вимерзає.

Також є хурма кавказька. Але плоди в неї дуже дрібні, тому цінності вона немає, хіба що її іноді використовують як підщепу до східної хурми.

Найбільшу ж цінність, за словами Сергія Авраменка, має віргінська хурма. Вона вважається однією з найбільш морозостійких у світі. Адже витримує –20°С і навіть трохи більше.

«У мене була посаджена п’ять років тому дика віргінська хурма. Вона в цьому році заплодоносила. І вона також дрібна, десь розміром як крупна черешня. Але це дика, але селекціонерами була створена сортова віргінська хурма. У неї плоди крупніші, але теж розміром десь як велика абрикоса», — каже фахівець.

Він зазначає, що якщо садівники хочуть спробувати таки вирощувати хурму, то він радить розпочати якраз із сортової віргінської, її є багато різних сортів. І якщо вона добре плодоноситиме в тих умовах, то можна спробувати далі ще гібридну хурму.

«Що таке гібридна хурма? Це штучно створений вид хурми. Її також створили селекціонери, поєднавши східну хурму та віргінську. Є багато її сортів-гібридів. Вони відрізняються і за формою, і за крупністю плоду, і за смаком, і за морозостійкістю», — розповів науковець.

За його совами, найбільш морозостійкими вважаються це два сорти: хурма Соснівська і Дар Софіївки. І якщо вже зрозуміло, що у ваших умовах росте і плодоносить віргінська хурма, тоді можна спробувати посадити Дар Софіївки або Соснівську. А якщо і вони будуть нормально плодоносити, тоді вже можна й інші сорти віргінської хурми садити, каже Сергій Авраменко. Але наголошує, що потрібно ретельно шукати саджанці, аби в мережах не натрапити на шахраїв.

Він також додав, що навесні саджанців хурми практично купити неможливо, бо її розкуповують ще восени. Адже їх можна до весни зберігати у погребі і тоді вже висаджувати.

Алла Гусарова, SuperAgronom.com

 

superagronom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь