Податкові накладні підлягають безумовній реєстрації у конкретно зазначених випадках.
Про це йдеться в статті для AgroTimes аудитора, керівника практики бухгалтерського обліку та аудиту ЮФ Martyniv Law Яни Жолобецької.
За її словами, постанова Кабінету міністрів України №1165 дає чіткий перелік випадків, коли податкові накладні підлягають безумовній реєстрації. Зокрема, безумовній реєстрації підлягають податкові накладні які не підлягають наданню отримувачу та/або складені за операцією, звільненою від оподаткування.
У перелік також входять податкові накладні платників ПДВ, в яких обсяг постачання у поточному місяці менше 50 тис. грн, за умови, що:
обсяг операції з одним контрагентом в поточному місяці не перевищує 50 тис. грн. та сума сплаченого ПДВ за попередній місяць більше 20 тис грн, а керівник займає ідентичну посаду не більше ніж у 3 платників ПДВ.
Також на безумовну реєстрацію податкових накладних можуть розраховувати платники ПДВ, у яких впродовж останніх 12 календарних місяців одночасно виконувалися наступні умови:
сума сплаченого податкового зобов’язання з ПДВ (окрім імпортного) більше ніж 1 млн. грн.
податкове навантаження з ПДВ більше ніж 5% (показник D > 0,05 за даними ЕКПП)
загальна сума ПДВ у складених за місяць податкових накладних не повинна перевищувати більш ніж на 40 % максимальну місячну суму ПДВ за останні 12 місяців (показник P = Pм х 1,4 за даними ЕКПП)
Крім того, не відбудеться блокування податкової накладної, якщо таблиці платника ПДВ було враховано податковим органом, де він зазначив саме той код УКТЗЕД / ДКПП як в податковій накладній.
Нагадаємо, законодавчими змінами до Податкового кодексу введено нові штрафи за нереєстрацію податкових накладних.
AgroTimes