Комахи реагують на звуки, які видають рослини, — дослідження

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 34
Ви зараз переглядаєте Комахи реагують на звуки, які видають рослини, — дослідження

Нове дослідження показує, що комахи та деякі тварини реагують на звуки, які видають рослини, відкриваючи можливість існування невидимої екосистеми між ними.

Про це пише ВВС.

У першому в історії такому доказі команда вчених з Тель-Авівського університету виявила, що самки молі уникали відкладання яєць на рослинах помідорів, якщо вони видавали звуки, які асоціювали з лихом, або свідчать про те, що рослини можуть бути нездоровими.

Два роки тому команда вперше показала, що рослини кричать, коли вони страждають або нездорові.

Ці звуки знаходяться поза межами людського слуху, але їх можуть сприймати багато комах, кажанів та деякі ссавці.

«Це перша демонстрація реакції тварини на звуки, що видаються рослиною. На даному етапі це лише припущення, але можливо, що всілякі тварини прийматимуть рішення на основі звуків, які вони чують від рослин, наприклад, чи запилювати, чи ховатися всередині них, чи з’їсти рослину», — сказав професор Йоссі Йовел з Тель-Авівського університету.

Дослідники провели серію ретельно контрольованих експериментів, щоб переконатися, що молі реагують на звук, а не на зовнішній вигляд рослин. Тепер вони досліджуватимуть звуки, які видають різні рослини, і чи приймають інші види рішення на їх основі.

«Можна припустити, що може бути багато складних взаємодій, і це перший крок», — каже професор Йовел.

Ще однією сферою дослідження є те, чи можуть рослини передавати інформацію одна одній за допомогою звуку та діяти у відповідь, наприклад, зберігати воду в умовах посухи, за словами професора Лілах Хадані, також з Тель-Авівського університету.

 «Якщо рослина перебуває у стресі, найбільше цим стурбовані інші рослини, і вони можуть реагувати по-різному».

Дослідники наголошують, що рослини не мають чутливих відчуттів. Звуки виникають через фізичні ефекти, спричинені зміною місцевих умов. Сьогоднішнє відкриття показує, що ці звуки можуть бути корисними для інших тварин, і, можливо, для рослин, здатних сприймати ці звуки.

Якщо це так, то, за словами професора Хадані, рослини та тварини спільно розвинули здатність виробляти та слухати звуки для взаємної вигоди.

«Рослини могли б еволюціонувати, щоб видавати більше звуків або голосніші, якби це було для них корисним, і слух тварин може відповідно розвиватися, щоб вони могли сприймати цю величезну кількість інформації. Це величезна, недосліджена галузь — цілий світ, який чекає на відкриття».

В експерименті дослідники зосередилися на самках молі, які зазвичай відкладають яйця на рослинах помідорів, щоб личинки могли харчуватися ними після вилуплення. Припущення полягало в тому, що молі шукають найкраще можливе місце для відкладання яєць — здорову рослину, яка може належним чином живити личинок. Тож, коли рослина сигналізує про те, що вона зневоднена та перебуває в стресі, питання полягало в тому, чи прислухаються молі до попередження та уникатимуть відкладання яєць на ній? Відповідь полягала в тому, що вони не відкладали яйця через звук, який видавали рослини.

Головні агроновини України та світу

Головні агроновини України та світу

Олена Басанець, SuperAgronom.com

superagronom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь