Компенсація вартості вітчизняної сільгосптехніки: в Україні офіційно стартувала оновлена програма

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 25
Ви зараз переглядаєте Компенсація вартості вітчизняної сільгосптехніки: в Україні офіційно стартувала оновлена програма

Відповідний наказ про формування та затвердження Переліку вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується коштом бюджету, підписала перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко, повідомила пресслужба Мінекономіки.

Як підкреслила пані Свириденко, підписання наказу офіційно запустило програму компенсацій за сільгосптехніку українського виробництва. Купуючи техніку від виробників з Переліку, аграрії зможуть отримати назад 25% від вартості цієї техніки.

«У держбюджеті на 2024 рік на реалізацію програми закладено 1 млрд грн. За підрахунками, цього вистачить, щоб задовольнити заявки на вітчизняну техніку близько 4 тис. агровиробників. А головне – ми надаємо новий поштовх для розвитку машинобудівних підприємств. Орієнтовно підтримка дозволить збільшити на ринку пропозицію вітчизняної техніки та обладнання вдвічі, запустити виробництво нових найменувань, посилить інтерес інвесторів до галузі», – зазначила вона.

У міністерстві зауважили, що завдяки реалізації програми цього року аграрії, що купуватимуть у виробників, внесених до переліку, заощадять на придбанні 25%. При цьому імпорт сільгоспмашин та обладнання може зменшитись до 10%.

Так, станом на 8 квітня до оновленого переліку увійшло 964 номенклатурних позицій продукції 21-го українського виробника сільгоспмашин та обладнання. За підсумками надходження та розгляду нових заяв виробників техніки та обладнання перелік буде оновлюватися.

Щоб бути включеним до переліку, виробнику техніки та обладнання потрібно подати відповідну заявку та документи до неї до Мінекономіки. Заявки щодо включення техніки та обладнання до переліку в поточному бюджетному періоді подаються до 31 жовтня. Техніка та обладнання за заявками, поданими після 1 листопада, може бути включена до переліку на наступний рік.

agro-business

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь