Крупи збираються збагачувати додатковими елементами, щоб побороти прихований голод

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 24
Ви зараз переглядаєте Крупи збираються збагачувати додатковими елементами, щоб побороти прихований голод

Дослідники з Університету Арканзасу, США, і Міністерства сільського господарства Танзанії пропонують збагачувати рис цинком, аби поповнити дефіцит цього мікроелементу серед місцевих жителів.

Танзанія та багато інших країн розробили різноманітні стратегії боротьби з недоїданням, включаючи біозбагачення харчових продуктів додатковими елементами. Однак для того, щоб ці стратегії були ефективними, необхідна широка обізнаність серед населення і наявність корисних продуктів.

«Дефіцит цинку є серйозною проблемою для здоров’я в усьому світі, особливо в країнах, що розвиваються. Основним наслідком є уповільнений ріст дітей», — каже професор Брендон Макфадден з кафедри економіки продовольчої політики Арканзаського університету.

Нестачу поживних мікроелементів називають «прихованим голодом». Це є глобальною проблемою у країнах з низьким рівнем доходу, особливо серед жінок, дітей і дуже бідних сімей.

«Важко, щоб вітамінні добавки були у харчуванні довгостроковою», – каже Макфадден.

Близько 34% мають дефіцит вітаміну А, а приблизно 70% госпіталізованих дітей страждають від дефіциту цинку. Подібні опитування жінок у віці 15-49 років теж демонструють високі показники анемії та дефіциту вітаміну А.

У Танзанії уже доступні біозбагачені залізом боби, кукурудза з вітаміном А та апельсиновий батат з вітаміном А, але для досягнення користі для здоров’я потрібне масове споживання, говорять вчені.

agrarii-razom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь