Китайська модель для точного підрахунку посівів сої вирішує проблему неоднорідності даних

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 9
Ви зараз переглядаєте Китайська модель для точного підрахунку посівів сої вирішує проблему неоднорідності даних

Вченими з Китаю розроблено модель для точного підрахунку площ посівів сої за допомогою супутникових даних. Навіщо це потрібно, пояснюють автори розробки.

Соя залишається ключовою культурою в аграрному комплексі низки країн Заходу та Сходу. Вона широко використовується в харчовій промисловості та як корм. Довгий час визначити точно площі її вирощування було складно, конкретних даних не вистачало.

Китайським вченим, як повідомляє Університет сільского господарства Китаю, вдалося розробити модель SGMM (Spectral Gaussian Mixture Model), здатну аналізувати базові показники рослин. Це, зокрема, концентрація хлорофілу, що дозволяє чітко відрізняти сою з інших культур.

Модель, як розповідають автори новації, здатна враховувати місцеві умови та обирати оптимальні терміни та параметри аналізу. Це дозволяє забезпечити точність 87,5-90,7%. Ці цифри підтверджені під час науково організованого тестування, що було організовано у низці країн: Китай, Аргентина, Бразилія, США.

З переваг методу називаються можливості вирішувати проблему неоднорідності даних та масштабування моніторингу для прогнозування врожаїв.

Читати по темі: Соя та біопрепарати: результати по врожайності, рентабельності та якісних показниках ґрунту

Важливою перевагою також є факт, що SGMM можна адаптувати для інших культур і коригувати, удосконалювати за допомогою ІІ. Метод дозволяє економити ресурси фермерам, але головне: він дає об’єктивні дані як ринків, так контролю за екологією, зокрема, виявленням незаконної вирубки лісів.

Інфобук Агробізнес України у 2023/24 МР

Олена Басанець, SuperAgronom.com

superagronom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь