Агрокліматичні умови першої декади червня — значні опади та різке підвищення температури повітря й ґрунту — призвели до стрімкого розповсюдження шкідників на сільгоспкультурах.
Незабаром, з встановленням літньої погоди, на посівах кукурудзи важливим буде контроль лускокрилих шкідників — найпоширенішими серед них є стебловий метелик, бавовникова совка та лучний метелик.
Про це в коментарі для Kurkul.com розповів керівник Агродепартаменту LNZ Group Олександр Хмелюк.
Він зазначив, що проконтролювати їх можна лише на стадіях: яйця, вихід личинки та личинки першого віку, допоки вона живе на листку.
«Коли личинка прогризає і заходить в середину стебла, її вже нічим дістати не можна, тож час уже втрачений», — пояснив фахівець.
Найдієвішим методом контролю лускокрилих шкідників є інсектицидний. Тому Олександр Хмелюк радить вчасно використовувати препарат бренду DEFENDA Кайрос (флубендіамід, 480 г/л) для контролю личинок.
Діюча речовина препарату Кайрос перезбуджує ріанодинові рецептори, що унеможливлює нормальне пересування і живлення комах, призводячи до їхньої загибелі. Флубендіамід перешкоджає своєчасному «замиканню» рецептора, внаслідок чого весь доступний кальцій вивільняється без обмежень. Через це личинки втрачають контроль над м’язами, рухливість і припиняють харчування, відбувається повний параліч і загибель.
Одним із найбільш важливих факторів ефективності контролю, окрім власне препаратів (діючих речовин), є вчасність обробки посівів інсектицидами. Для цього необхідно вести спостереження за льотом метеликів та початком яйцекладки.
Для розширення спектру контролю різних стадій розвитку лускокрилих, за словами фахівця, ефективним буде додавання у бакову суміш до Кайроса інсектицид Просенс (емамектин бензоат 100 г/кг), який починає свою дію вже на стадії яєць, маючи прямий овіцидний ефект.
«Важливо вчасно вносити інсектициди, якщо проґавити в часі, то вже немає сенсу нічого вносити», — підсумував експерт.
Головні агроновини України та світу
Олена Басанець, SuperAgronom.com