У Міністерстві аграрної політики та продовольства України під головуванням Міністра Віталія Коваля відбулася зустріч з представниками Регіонального проєкту «Підтримка країн Східного партнерства до Європейського зеленого курсу» (PROGRESS)/EU4ClimateResilience» та Інституту економіки та прогнозування Національної академії наук України.
Сторони обговорили потреби Мінагрополітики в розробці та вдосконаленні нормативно-правової бази з адаптації до зміни клімату та стійкості сільського господарства і плодоягідництва.
«Мінагрополітики зразка 2025 – це міністерство результатів. Хочу, щоб ми з вами досягли їх у такій важливій галузі як кліматичні зміни. Тому що ми розуміємо, що можна обрати модель поведінки, ніби ми не помічаємо кліматичних змін, а потім боротися з їх наслідками. Необхідно одразу використати найкращий досвід, промоделювати, що може бути з Україною, з продовольчою безпекою світу через кліматичні зміни і включитись якомога швидше, щоб результат був прогнозований», – наголосив Віталій Коваль.
Міністр розповів про основні напрямки роботи Мінагрополітики на 2025 рік. Зокрема, про необхідність побудови овочесховищ; швидкого проведення меліоративної реформи, оскільки наразі 1,5 млн га сільськогосподарських земель потребують негайного зрошення; нагальної проблеми розмінування та залучення альтернативних джерел енергії.
Представники проєкту PROGRESS презентували перші результати своєї роботи. Зокрема, проведену оцінку потреб щодо необхідності розбудови навчального потенціалу. А саме: дослідження кращих екологічних практик; розпочата оцінка кліматичних ризиків та вразливості галузей рослинництва та тваринництва України у зв’язку із кліматичними змінами.
За результатами зустрічі сторони підписали Угоду про співробітництво.
Довідково: Регіональний проект «Підготовка країн Східного партнерства до Європейського зеленого курсу» (PROGRESS) фінансується Федеральним міністерством довкілля, охорони природи, атомної безпеки та захисту прав споживачів Німеччини (BMUV) та реалізується в Україні консорціумом організацій у складі Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), Організацією економічного співробітництва та розвитку (OECD) та ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України».
Метою PROGRESS є пом’якшення наслідків та адаптація до зміни клімату і забезпечення сталого розвитку в країнах Східного партнерства, таких як Азербайджан, Вірменія, Грузія, Молдова та Україна.
Напрями діяльності Проекту: допомога у приведення законодавства України до норм та стандартів ЄС, сприяння розвитку ланцюгів з доданою вартістю для кліматично-орієнтованого, стійкого та зеленого економічного розвитку в сільському господарстві; взаємодія з громадами, проведення тренінгів, семінарів, навчальних проблем на відповідну тематику; підтримка для полегшення доступу до зеленого фінансування та мобілізації зелених фінансів; сприяння обміну досвідом з країнами Східного партнерства.