МХП, міжнародна компанія у сфері харчових і агротехнологій, розпочала комерційне виробництво зрідженого біометану (Bio-LNG) і здійснила першу поставку українського Bio-LNG до партнера в Європейському Союзі, пише agronews.ua.
Читай нас також у Viber та Telegram.
У МХП зауважили, що виробляють Bio-LNG повністю з пташиного посліду та інших агровідходів. Продукт сертифіковано за стандартом ISCC EU і він повністю відповідає критеріям сталості RED II/III.
«Старт експорту відновлюваного біометану Bio-LNG підтверджує лідерство МХП у сфері біоенергетики та інновацій. Інновації, сталість і амбіційні проєкти — частина нашої ДНК. Ми перетворюємо пташиний послід на кліматично позитивне паливо, яке вже сьогодні може забезпечувати енергією вантажівки та судна по всій Європі», — зазначив заступник генерального директора групи МХП, відповідальний за розвиток біоенергетики, Адомас Аудіцкас.
В агрохолдингу нагадали, що системно інвестують у біоенергетичну інфраструктуру вже понад 10 років. Компанія управляє одним із найбільших у Європі портфелів біогазових проєктів, який тепер доповнений виробництвом Bio-LNG.
МХП – найбільший виробник курятини в Україні. Обробляє 360 тис. га в 12 регіонах України. Займається виробництвом зернових, олії, продуктів м’ясопереробки, які експортує у понад 80 країн. Компанія розвиває понад 15 брендів їжі та спільно з партнерами – кілька мереж, зокрема магазини «Мʼясомаркет» і заклади Döner Маркет.
Виробничі потужності компанії розташовані в Україні та Південно-Східній Європі, а також функціонують дочірні підприємства в Нідерландах, Великій Британії, ОАЕ, Саудівській Аравії та країнах ЄС.
МХП володіє біометановим заводом «Оріль-Лідер» (Дніпропетровська обл.) потужністю 11 млн куб. м на рік. 11 лютого він експортував 27,4 тис. куб. м біометану, ставши другою українською компанією, яка здійснила такий експорт. МХП експортувала біометан газопроводами через українсько-польський кордон до Німеччини. Його покупцем виступила компанія Vitol.
Засновник та CEO МХП — український бізнесмен Юрій Косюк.
Перегляди: 8