Цьогоріч аграрії Кіровоградщини зібрали понад 3 млн т зернових та зернобобових культур. Це на 25% менше, ніж торік, Про це повідомляється на сайті Суспільного.
«Це внаслідок того, що була аномально висока температура. Зібрали кукурудзи менше на 728 тис. т, ніж очікували, це майже 40%. Соняшнику 277 тис.т — майже 18%. Цукрових буряків менше на 102 тис.т — це 25%, і ріпаку менше на 56 тис. т — це 25%», — каже керівниця департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова.
Попри літню посуху, аграрії Кіровоградщини зібрали найбільший в Україні врожай соняшника серед інших регіонів — 1 млн 288 тис.т.
Врожаєм цього року, попри літню посуху, задоволена Ольга Голобородько, керівниця господарства із села Синюха . Соняшника зібрали по 33 ц/га — це на три більше, ніж торік. На 2 тис. га вирощують кукурудзу, соняшник, ярий ячмінь, сочевицю, гречку просо червоне, біла гірчиця.
«Соняшник був гарний, доглянутий, без бур’яну, без хвороб, вже відцвів. І саме в той час, коли налився, пройшов гарний дощ. Вважаю, що це один із факторів. Звичайно, міндобрива внесли двох видів».
Читати по темі: Курс на соняшник! Коли врожай в коморі, пора подумати про коригування сівозміни, але чого чекати від сезону-2025?
За словами директор Інституту сільського господарства Ігора Семеняки, 2024-ий — це рік рекордів.
«Як такої метеорологічної зими у нас в цьому році не було. Тобто температура нижче 0 градусів протягом тривалого періоду не понижувалася. Це дало дорозвинутись посівам озимої пшениці, які були в поганому стані в попередній період. У осінньо-зимовий період дуже велика кількість опадів поповнила запаси і ми мали на весну фактично стовідсоткові запаси вологи, які може умістити грунт».
У травні ідеальні умови для вирощування озимих культур змінилися на несприятливі.
«Високі температури, відсутність опадів. І ось уже пшениця саме мала реагувати, максимальний потенціал сформувати, якби ще в травні були опади, то урожай був би прекрасний і в нашому регіоні у кожного господаря. На жаль, цього не було і вже з травня, і особливо червень нестача вологи потім вплинули на те, що посіви, які були в прекрасному стані, вони не доотримали вологи і не доформували зернівку».
Головні агроновини України та світу
На півдні області влітку не було жодного дощу, через це аграрії втратили частину врожаю.
«Урожайність, соняшника знизилась у півтора-два рази, кукурудзи в чотири рази, сої в окремих випадках в п’ять-вісім разів. Несприятливі умови вплинули на формування показників урожайності», — каже він.
Алла Гусарова, SuperAgronom.com