Через цьогорічну посуху майже 70% врожаю хурми втратила фермерка Наталія Мартишинець, яка вирощує понад 30 сортів цією культури в урочищі Чорна Гора поблизу Виноградова на Закарпатті. Про це повідомляє Ягідник, пише agronews.ua.
“Цьогоріч посуха тривала два місяці, і зібраної, впродовж зими у спеціальні величезні басейни, води вистачило лише на місяць. Хурма настільки пов’яла, що навіть плоди зморщилися. У результаті дерева скинули до 70% плодів, лишилися лише на нижніх гілках, а деякі з гідридних сортів втратили до 100% врожаю. Також частина плодів, які лишилися після посухи, виявилися уражені вірусом, і знову більше постраждали саме гібридні сорти. Після дощів плоди східних сортів хурми почали тріскати. На жаль, у цьому році багато пошкодженого врожаю. Ще цей рік також показав, що хурму, особливо гібридні сорти, потрібно обробляти фунгіцидами”, – розповіла фермерка.
Промисловий сад Наталії Мартишинець площею 0,6 га налічує 320 дерев хурми, серед яких є популярні сорти, які завжди дають хороший врожай: Рохо Бриліанте (Іспанія), Тіпо (Італія), ізраїльський Тріумф(Шарон), гібридний сорт Пам’яті Черняєва та інші.
Сорт Тріумф(Шарон) – один з найбільш пізніх, його плоди починають достигати зазвичай у 2 половині листопада. До речі, саме мікроклімат Чорної Гори у Закарпатті, де значно тепліше і достатньо сонця, дозволяє їм та іншим пізнім сортам повністю дозріти.
“Я найбільше полюбляю хурму сортів Сейджо –за його особливий карамельний смак, Гошо – за насичені, солодкі плоди, а сорт Хачія відрізняється волокнистою структурою з великим вмістом клітковими та солодким смаком”, – поділилася власними вподобаннями господиня саду.
Хурма з саду на Чорній Горі користується великою популярністю серед місцевих мешканців, також Наталія Мартишинець реалізовує її покупцям з усієї України через соціальну мережу Фейсбук. До речі, всім своїм клієнтам, які полюбляють солодку, нетерпку хурму, фермерка радить зм’якшувати ягоди у яблуках.
На терасах на Західному схилі Чорної гори 77 річна фермерка Наталія Мартишинець вирощує не лише хурму, а й інжир, персики, виноград, азиміну, фісташки та чимало інших цікавих фруктів та ягід.
0
Перегляди: 0
AgroNews