Поліцейські Житомирщини повідомили, що викрили посадовця однієї з сільських рад та двох депутатів на вимаганні 52 тисяч доларів хабаря. Начальника відділу сільської ради затримали безпосередньо під час отримання частини неправомірної вигоди. Йому та двом спільникам повідомили про підозру. Про це Суспільному розповіла пресофіцерка Головного управління Нацполіції України в Житомирській області Іванна Сілецька, пише agronews.ua.
За словами пресофіцерки, 52 тисячі доларів фігуранти справи вимагали від керівника комунального підприємства. Цю суму директор КП повинен був отримати з продажу зібраного з полів врожаю зернових. При цьому половину продукції він продав у законний спосіб, решту реалізував без документів за готівку і передав тим, хто вимагав з нього гроші.
“Оперативники управління стратегічних розслідувань в Житомирській області, слідчі слідчого управління поліції Житомирщині спільно з облуправлінням СБУ за силової підтримки спецпідрозділу Альфа затримали начальника відділу сільської ради під час отримання 19 500 доларів неправомірної вигоди. За ці кошти він гарантував, що депутатський корпус не підтримає звільнення комунальника. Раніше було задокументовано факт одержання фігурантами ще 6 500 доларів”, — сказала в коментарі правоохоронниця.
Посадовця затримано у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Йому та двом його спільникам депутатам слідчі повідомили про підозру за частиною 4 статті 368 Кримінального кодексу України — вимагання та одержання неправомірної вигоди. Наразі вирішують питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.
Процесуальне керівництво здійснює Житомирська обласна прокуратура.
Як повідомила речниця обласної прокуратури Тетяна Гоша, підозрювані — представники однієї з сільрад Житомирського району. Посадовець, якому підконтрольне комунальне підприємство, та депутати-члени профільної постійної комісії цієї ж сільради, вимагали від керівника передати гроші від реалізації поза обліком сої, вирощеної на орендованих землях. При цьому встановили “таксу” в еквіваленті вартості вантажу однієї машини врожаю.
“Відтак щоразу аграрій повинен сплачувати їм по 6 500 доларів за кожен автомобіль. Про свою вимогу постійно нагадували директору при зустрічах, виїжджали на поле для контролю зібраної площі та кількості врожаю. 30 жовтня відразу після одержання чергового траншу хабаря вони були викриті правоохоронцями. Сума двох траншів неправомірної вигоди, одержана підозрюваними, становить понад 1 мільйон гривень”, — розповіла Тетяна Гоша.
За її інформацією, під час обшуків у фігурантів вилучена готівка у різних іноземних валютах і документи.
Вирішується питання про накладення арешту на майно фігурантів. Також до суду подано клопотання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів у виді тримання під вартою та відсторонення начальника відділу сільради від займаної посади, сказала речниця прокуратури.
0
Перегляди: 0
AgroNews