Названо додаткові критерії для збереження статусу критично важливого підприємства

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 18
Ви зараз переглядаєте Названо додаткові критерії для збереження статусу критично важливого підприємства

Бронювання військовозобов’язаних з 1 грудня знову відбуватиметься через портал «Дія». Водночас усі критично важливі підприємства повинні підтвердити статус до 28 лютого 2025 року відповідно до нових критеріїв.

Відповідні зміни Кабінет Міністрів вніс до Постанови №76, говориться у повідомленні Міністерства економіки України. 

Зазначається, що алгоритм визнання підприємств критично важливими не змінюється. Як і раніше, підприємство звертається до відповідного міністерства або ОВА для отримання такого статусу.

«Уряд зберіг вісім чинних критеріїв для визначення підприємства критично важливим. Водночас галузеві та регіональні критерії критичності віднині погоджуються Міністерством оборони та Міністерством економіки», — уточнили у відомстві. 

Водночас Кабмін передбачив додаткові критерії критичної важливості. Зокрема, для приватних підприємств встановлюється обов’язковий критерій — нарахована середня зарплата у підприємстві за останній календарний квартал повинна бути не менше 2,5 мінімальної зарплати (20 тис. грн на 15 листопада 2024 року). У працівника, якого бронюють, нарахована заробітна плата також має бути не менше 20 тис. грн.

«Впроваджується обов’язковий критерій для підприємств — відсутність заборгованості зі сплати усіх податків», — додали у міністерстві.

І додали, що підприємства, які захочуть забронювати працівника, повинні підтвердити відповідність чинним та новим критеріям. У них є на це понад три місяці — від публікації відповідної постанови до кінця лютого 2025 року. 

Після підтвердження критичності підприємства повинні через «Дію» подати знову списки працівників для бронювання. До подання оновлених списків усі надані бронювання залишаються чинними. 

Бронювання працівників через «Дію» запрацює з 1 грудня. Підприємствам забороняється бронювати працівників, які не перебувають на військовому обліку або не мають військово-облікових документів. 

«Усі рішення щодо визначення підприємств критичними обов’язково моніторитимуться з можливістю анулювання бронювання. Така опція буде передбачена у «Дії». Щомісячно відбуватиметься моніторинг відповідності підприємств встановленим вимогам щодо середньої зарплати на підприємстві, рівня сплати податків та кількості військовозобов’язаних. Якщо буде встановлено, що підприємство не відповідає вимогам, на нього буде сформовано запит для надання пояснень. У разі негативного результату моніторингу підприємство буде позбавлене статусу критичного», — підсумували у Мінекономіки.

Джерело:
Agroportal.ua

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь