Аналітики компанії СовЕкон поки що не змінюють свій прогноз виробництва російської пшениці у 2025 р., зберігаючи його на рівні 78,7 млн тонн (проти 82,4 млн тонн роком раніше). При цьому вони уточнюють, що аномально тепла погода поки що не створює суттєвих проблем для посівів, проте пов’язані з нею ризики поступово підвищуються.
Як зазначається, на тлі аномально теплої погоди накопичений наприкінці минулого року сніговий покрив у Центрі РФ потоншав, а на Півдні – зійшов нанівець. Водночас у Поволжі сніговий покрив залишається відносно високим.
«Температура в ґрунті в Центрі та на Півдні також значно перевищувала норму, на тлі чого озимі в окремих регіонах почали вегетувати. Заморозки в період вегетації або за відсутності снігового покриву становлять серйозну загрозу для озимих культур і можуть стати причиною їхньої загибелі», – йдеться в повідомленні.
Іншим джерелом ризику в центральній частині РФ експерти назвали можливе утворення на посівах крижаної кірки, що в останні роки завдавало значної шкоди озимим.
Також вони нагадали, що рослини пішли в зиму в стані значно гіршому за норму. За оцінкою СовЕкону на основі даних Росгідромету, частка посівів у поганому стані становить близько 37%, що стало найвищим показником як мінімум за останні 20 років.
«У короткостроковій перспективі прогнози не вказують на значне зниження температур. Однак, зважаючи на поточні погодні умови та вкрай поганий стан посівів на початку зими, будь-яке серйозне похолодання може призвести до суттєвої загибелі озимих», – наголошується в повідомленні.
Джерело:
apk-inform.com