У Черкаській, Кіровоградській та в ряді інших областей виявлено заселення посівів кукурудзи попелицями. Попелиці можуть завдати значної шкоди посівам кукурудзи, особливо в період викидання волоті.
Про це SuperAgronom.com розповів Валентин Видибура, менеджер із розвитку агротехнологій Центрального регіону LNZ Group.
Тепла та волога погода сприяє швидкому розмноженню попелиць. Також сприялтиві умови для розвитку шкідника створюють загущені посіви через підвищену вологість та обмежену циркуляцію повітря.
«Найбільші колонії попелиці формуються на волоті і листках верхнього ярусу, хоча невеликі колонії утворюються також на листках середнього і нижнього ярусу. Чисельність шкідника зростає при цвітіння волоті та за теплої, вологої погоди. Висока кількість попелиці може призвести до знебарвлення, пожовтіння та підсихання листя, затримки росту рослин, пошкодження качанів грибком і, як, наслідок, суттєвого зменшення врожаю», — попереджає Валентин Видибура.
Самі попелиці кукурудзі не дуже шкодять, більшою загрозою є передача вірусів та вторинних інфекцій, які можуть проникнути в рослину в місцях укусів цих комах. Тому варто не випускати з-під уваги цього шкідника. І якщо поріг економічної шкодочинності перевищено, слід розпочати хімічний контроль.
Фахівець зауважує, що кількість комах від декількох до декількох десятків на рослині кукурудзи не становить реальної загрози і не потребує ніяких захисних заходів. Поріг економічної шкоди попелиць — це 300 штук на 1 рослину в фазі BBCH 51.
«Для попередження значних пошкоджень кукурудзи рекомендуємо вчасно обробити посіви інсектицидом Престо (клотіанідин, 200 г/л, лямбда-цигалотрин, 50 г/л) або Октант Турбо (тіаметоксам, 141 г/л + лямбда-цигалотрин, 106 г/л). Для визначення правильності норм внесення проконсультуйтесь з представником свого регіону», — радить Валентин Видибура.
Важливо регулярно проводити моніторинг посівів для виявлення попелиць та інших шкідників. За даними останнього щотижневого звіту Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур, на 5-38% (залежно від регіону) рослинах кукурудзи відмічається по краях полів зростання чисельності та утворення колоній попелиці, фітофаг заселив до 20% рослин.