Попри активні обстріли Бериславський район Херсонщини не визнано зоною бойових дій — аграрії закликають владу почути їх

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 16
Ви зараз переглядаєте Попри активні обстріли Бериславський район Херсонщини не визнано зоною бойових дій — аграрії закликають владу почути їх

Сільське господарство Херсонщини переживає критичний період. Весняні заморозки та тривала посуха значно погіршили стан посівів. Зміни клімату посилюють наявні проблеми з нестачею техніки, людей та постійними обстрілами, які призводять до загоряння посівів. Про це у коментарі для SuperAgronom.com розповів голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Херсонської області Олександр Гордієнко.

У фермера через влучання російського дрона саме перед жнивами згоріло 250 га пшениці у Бериславському районі.

«Нищать техніку, посіви, будинки. Постраждав і наш будинок в Бериславі. Техніку, що працює в селі Урожайне, росіяни намагаються прицільно знищувати дронами. Торік ми самостійно розмінувались, вивезли з полів до 5 000 мін власними руками і руками наших працівників», — розповідає аграрій.

Близько 50% земель господарство не в змозі обробляти через російську агресію, обстріли, мінну небезпеку. Проте податки виплачує в повному обсязі, адже Бериславський район так і не визнано зоною активних бойових дій. Попри небезпеку та прямі збитки, фермери змушені платити податки і за необроблювані землі. При цьому отримати кредит чи страхування врожаю в регіоні практично неможливо: фінансові установи добре розуміють ризики регіону, які поки що не визнає держава.

«Окрім того, що росіяни палять нашу техніку, вони її ще й крадуть. Якби не допомога фонду Говарда Баффета, не мали б чим працювати зараз. За 2 місяці вже почнеться посівна, а чим сіяти? У нас все або вимерзло, або спалили. Банки бояться працювати з Херсонською областю, вимагають заставу. А віддати в заставу наразі можемо хіба себе», — гірко жартує фермер.

Ту техніку, що зараз працює в полях, аграрій за власний рахунок обладнує РЕБами. Усі звернення про надання допомоги від держави та компенсацію збитків від обстрілів і компенсацію вартості розмінування поки що залишаються без відповіді.
Зокрема, Олександр Гордієнко був одним з тих аграріїв, що звернулися до Мінагрополітики щодо виділення державної підтримки постраждалим господарствам на півдні країни. У відповідь в міністерстві зазначили, що на 2025 рік коштів у держбюджеті на це не передбачено. Але Олександр не здається та їде до Києва, щоб захищати фермерів Херсонької області.

У свою чергу, професор Херсонського державного аграрно-економічного університету Віталій Пічура підтверджує наслідки російських обстрілів фермерських посівів. Каже, що росіяни спалили тисячі посівів і лісосмуг в області станом на 30 червня.

«Ситуація жахлива, поля на очах вигорають, поки відріжуть одну частину пожежі, прилітає новий ворожий дрон з іншої сторони. Страшна посуха і вітер, пожежі дуже швидко розповсюджуються. Масштаби шкод величезні. Бідні фермери з пожежниками не встигають переїжджати з однієї сторони в іншу сторону поля. Своє не встигли врятувати, біжать разом рятувати поле сусіднього фермера … вогонь перекидається на склади і прилеглі селища. Трактористи практично по вогню дисками їздять… Нажаль так, новини погані, ворожі дрони далеко від лінії зіткнення почали залітати, 20-30 км долітають, терор місцевого населення і фермерів, — розповів Віталій Пічура.

Читайте також: Друга річниця Каховської катастрофи – наслідки та результати комплексних досліджень

  • Друга річниця Каховської катастрофи – наслідки та результати комплексних досліджень (частина 2)

Олена Басанець, SuperAgronom.com

Ми у Telegram

superagronom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь