Поради від InterAGROLab. Ті хто змінюють підвалини сільського господарства.

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 22
Ви зараз переглядаєте Поради від InterAGROLab. Ті хто змінюють підвалини сільського господарства.

Але мій персональний досвід роботи в багатьох агрохолдингах України свідчить про те, що фермер – це найефективніша «бойова одиниця» в сільському господарстві України. Я переконаний в цьому, адже розумію увесь шлях прийняття рішень в агрохолдингах та в малих підприємствах.

Хто ефективніший і що я вкладаю в термін фермер – Господар. Фермер для мене це і пару гектар і підприємство таке , як наше понад 30 000 га… Чому так ? І що гальмує потужний розвиток точного землеробства в Україні ?

Точне землеробство для мене – це можливість бути ефективним у порівнянні до Ваших конкурентів, колег, сусідів.  Бути на крок по переду усіх !!!

Наша агроконсалтингова компанія InterAGROLab була створена через наш власний розвиток в точному землеробстві та пізнання усіх аспектів початкового впровадження елементів точного землеробства. Господарство з 2019 почало активно впроваджувати елементи точного землеробства у власному господарстві. Ми з погляду на минуле розуміємо, що потрібно розпочинати впровадження елементів точного землеробства з агроконсалтинговою компанією, яка пройшла певний етап впровадження сама на власному досвіді, не на якомусь примарному клієнтів, які якимось чином розвиваються  , а підкреслюю на власному досвіді !!!

Які б поради я б надав тим господарям , які хочуть бути ефективними :

 

  • Впровадження елементів точного землеробства – є безкінечний процес. З інтенсивним розвитком науки, техніки впровадження елементів точного землеробства затягнеться на роки…
  • Неможливо все впровадити за один рік і щоб все працювало !! Ви повинні виростити /виховати команду, яка сприймає впровадження елементів точного землеробства, як безальтернативний нескінченний процес удосконалення технології господарства. Зачитуйте їм вірш Біблії від Матвія 12:30, це допомагає.
  • Ви зустрінетесь з жорстким опором/фальшуванням результатів ефективності не на користь впровадження елементів точного землеробства найближчих Ваших колег та підлеглих, які не будуть хотіти нічого змінювати, а лишити все, як є на даному етапі в господарстві. Цим працівникам може бути , як 18 років так і ближче до пенсійного віку, все залежить від людини та фанатизму в агро.
  • Хтось у Вас повинен у підприємстві бути драйвером (мотиватором) впровадження елементів точного землеробства, добре коли це є Власник бізнесу.
  • Ви повинні мотивувати тих людей , хто не на словах (як правило фінансово) , а на ділі хоче впровадження елементів точного землеробства. На голому ентузиазмі – нічого довго не працює.
  • Коли б ви не починали впровадження точного землеробства – нічого починати не пізно !!!
  • Ви повинні бути готовими бути до щорічних інвестицій у елементи точного землеробства, постійно на роки вперед. Впровадження елементів точного землеробства, які приносять економію та ефективність без інвестицій – це втрачений час !
  • Ви повинні вибрати для себе Агроконсалтингове підприємство, яке допоможе вам в русі у впровадження елементів точного землеробства. Агроконсультанти повинні мати Власний  досвіду впровадження елементів точного землеробства на власних виробничих потужностях. В Україні казкарів – безліч , а практиків, які дійсно щось впровадили є одиниці !!!
  • Аналіз ґрунту – це найпростіше , що буде на Вашому шляху, адже є безліч компаній ,які роблять аналізи. Питання хто робить, як робить, як відбирає, де робить, на якому обладнанні і чи можна довіряти даній лабораторії, чи усі ваші зразки підуть на аналіз в лабораторію. Це і багато іншого є підводним камінням якісного впровадження точного землеробства, на які Вам дасть відповідь Агроконсалтингове підприємство, якщо вони дійсно самі впровадили це , а не горе – фантазери..
  • Аналіз ґрунту може бути надзвичайно дешевим – надзвичайно ( аналіз зі стелі) !!! Якісний аналіз ґрунту з якісним обладнанням – коштує грошей. В погоні за дешевим – може призвести до роботи в пусту на протязі 4-5 років без видимих результатів у впровадженні елементів точного землеробства.
  • Вам потрібне на перших сходинках впровадження елементів точного землеробства мати Ваше бачення/приклад успішного впровадження в Україні чи світі, куди ви можете звернутись за допомогою, щоб деталізувати питання та зрозуміти шлях впровадження. Підприємство де ви можете подивитись, як все працює, а не казки про прогресивних аграріїв.  
  • Чим ви менші – тим ви ефективніші у порівнянні до холдингів !
  • Ви на місці вирішуєте все самі. В агрохолдингах впровадження елементів точного землеробства відбувається через купу бюрократичних фільтрів та сит, де інформація змінюється, трансформується і не завжди є тим, що хотіли отримати на самому початку.
  • Не кожне елемент точного землеробства є економічно ефективним та має швидку окупність, деякі елементи точного землеробства можуть окуплюватись роками, а деякі не принесуть економічного ефекту ніколи взагалі.

       Отже, впровадження елементів точного землеробства є складним і витратним процесом, проте це єдиний шлях до підвищення ефективності сільськогосподарських підприємств. Щороку умови господарювання українських аграріїв стають складнішими, і ефективність роботи кожного господарства суттєво відрізняється. Важливо не просто інвестувати всі ресурси для максимізації валового врожаю у ц/га, а прагнути до економічного зиску (очікуваного планового прибутку). Саме це має стати головною метою господарювання українських аграріїв на майбутні покоління та роки.

agro-business

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь