Стан сільського господарства у Мелітополі, та й у всьому окупованому регіоні, близький до критичного. На полях посуха, перед працівниками — заборгованість із зарплати, а фермери не мають доступу до своїх полів.
Про це пише РІА Південь.
На окупованій Мелітопольщині посуха знищила поля пшениці. Фермери підраховують збитки. Пшеничні поля виглядають сухими, рослини нерозвинені, колос пустий. Фермери навіть не збираються косити такі поля — просто переорють їх. За інформацією місцевих жителів, таких полів 9 з 10.
Джерела РІА Південь з окупованого Мелітополя підтверджують інформацію про те, що з урожаєм цього року все дуже погано.
«У Мелітополі масово зникають дерева. У мене на ділянці цього року зникла більшість великих дерев. Полуниця зникла, малина зникла. І купити саджанці було практично нереально», — повідомляють місцеві жителі.
Після того, як окупанти підірвали Каховську ГЕС, регіон з кожним роком все більше схожий на пустелю. І до цього ця територія називалася зоною ризикованого землеробства, зараз же, без каналів із водою, вирощувати щось — це рулетка. Проблеми з водою настільки великі, що під загрозою штрафу забороняють навіть полив прибудинкових ділянок і городів водопровідною водою.
Працівникам агропідприємств окупованого регіону на початку липня, за обіцянками окупаційної влади, почнуть виплачувати борги із зарплати за період грудень 2024 року — березень 2025 року. Окрім того, фермерам за вирощене зерно, примусово «викуплене» окупаційними структурами, не виплачують кошти роками. Також місцеві фермери стикаються з рейдерськими захопленнями полів і врожаю у виконанні «кадировців». Люди, які вклали сили та гроші у майбутній урожай, тепер не можуть отримати доступ до полів, повідомляють місцеві джерела.
Щоб хоч якось реанімувати сільське господарство, що вмирає, окупаційна влада вирішила вирощувати в регіоні не властиві йому культури. Раніше вони намагалися сіяти горох. А зараз взагалі перейшли на культури, які не те що в Мелітополі, в Україні ніколи не мали попиту, і ринку їх продажів немає. Мова про сафлор, чину, пайзу та інші подібні культури.
Головні агроновини України та світу
Олена Басанець, SuperAgronom.com