На демо-ділянках аграрії мали змогу оцінити:
● розвиток культури за різних технологій;
● ефективність збереження вологи в ґрунті;
● відмінності у підходах до живлення та обробітку.
Особливу увагу було приділено впливу технологій на енергоефективність, структуру ґрунту, адаптацію систем живлення до кліматичних ризиків. На полі раніше було проведено аналіз ґрунтів і зонування, що дозволило адаптувати живлення під умови кожної окремої ділянки.
Геннадій Гадзовський, власник ПП «Южне»:
«Мені як власнику треба знайти сучасні оптимальні рішення. Бо володіти ресурсом і раціонального його використовувати – це дві різні дії. Південь – це великі обмеження по вологозабезпеченню, тому питання раціональності використання ресурсів стоїть дуже гостро. Якщо говорити про живлення – то варіантів може бути безліч і моя задача знайти кращий. У цьому з закладкою полігонів, з розуміннях специфіки процесів взагалі проєктом Прибуткове поле допомагає Agrilab».
Під час заходу представники компанії BEDNAR провели демонстрацію техніки, зокрема штригельної борони STRIEGEL, яка є актуальним рішенням для зон із недостатнім зволоженням. А також культиватора STRIP-MASTER для смугового обробітку, який безпосередньо приймав участь у посіві дослідницьких ділянок соняшнику.
«Для південних регіонів України, де збереження вологи в ґрунті є пріоритетним питанням, ми представили техніку, яка допомагає аграріям максимально ефективно працювати в умовах дефіциту опадів.
Зокрема, універсальний дискатор SWIFTERDISC дозволяє здійснювати якісний поверхневий обробіток, закриваючи вологу та подрібнюючи рослинні рештки та рівномірно перемішуючи їх з ґрунтом.
Смуговий культиватор STRIP-MASTER дає змогу формувати оброблені смуги лише в зоні висіву, залишаючи міжряддя недоторканими – це мінімізує випаровування і зберігає структуру ґрунту.
Глибокорозпушувач TERRALAND Profi допомагає розпушити ущільнені горизонти без перевертання пласта, покращуючи інфільтрацію вологи та розвиток кореневої системи.
А штригельна борона STRIEGEL ідеально працює по поверхні: закриває вологу, рівномірно розподіляє рослинні рештки, вирівнює поле, активує проростання падалиці та бур’янів для подальшого механічного знищення, при цьому не порушуючи вологозберігаючий шар.
Уся ця техніка – частина сучасної агростратегії, де кожна операція спрямована на те, щоб зберегти вологу, покращити родючість ґрунтів і знизити витрати при стабільній урожайності.
Ми вдячні аграріям півдня за інтерес до рішень BEDNAR і відкритість до інновацій, що допомагають адаптувати господарства до нових кліматичних умов», – розповідають в компанії BEDNAR.
«Мені сподобалась штригельна борона, яка підходить для впровадження під мінімальний обробіток ґрунту. Вже домовились за демо-показ у нашому господарстві. Загалом стараюсь відвідувати такі заходи – вони допомагають знайти нові рішення для розвитку», – поділився Нікіта Щедрінов, гість заходу, головний агроном фермерського господарства “Василівка”.
Партнери заходу:
● BEDNAR Україна
● Українська агропромислова група (УАПГ)
● Agromix
● Harvester
● Техно Двір
● Агроресурс
● SAS
● ELICIT PLANT
● Titan Machinery
● AMAKO
● НФМ Агро
Захід зібрав аграріїв, які отримали можливість не лише побачити результати технологій у дії, а й обговорити практичні аспекти їх впровадження безпосередньо з виробниками техніки, агрономами та консультантами.
Долучайтесь до наступного Дня поля, який відбудеться 24 липня на базі Agrilab на Київщині. Реєстрація за посиланням.