Про роботу з біоінсектицидами та біофунгіцидами розповів аграрій

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 7
Ви зараз переглядаєте Про роботу з біоінсектицидами та біофунгіцидами розповів аграрій

У роботі з біопрепаратами слід зважати на погодні умови. Втім, для роботи в несприятливих умовах є метаболічні препарати, на які погода мало впливає.

Це витяжка з мікроорганізмів-стрептоміцетів, що формує системну стійкість рослин до будь-якого стресу, регулює ріст і розвиток, контролює патогени, шкідників і нематод, а також створює сприятливу мікробіоту в ґрунті.

Про свій досвід їх застосування розповів директор господарства «Сосонівка-Агро» Іван Почкай (Харківська обл) в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

Метаболічні препарати від препаратів на основі живих мікроорганізмів відрізняються тривалим строком застосування та зберігання протягом 2-3 років.

«Ми звикли, що, наприклад, хімічним препаратом краще не працювати за температури понад 25 градусів, натомість метаболічним — можна навіть за температури до 40 градусів. Дуже велика перевага біопрепаратів, як порівняти з хімічними, у безпечності для бджіл. У наших умовах це особливо важливо, адже наші поля часто лежать недалеко біля населених пунктів, і селян дуже турбує це питання. З досвіду скажу, що з біопрепаратами краще працювати профілактично, бо корисним мікроорганізмам потрібен певний час, щоб розселитися, почати пригнічувати й знищувати патогени, не давати шкідникам розвиватися», — зазначив Іван Почкай.

Якщо, за його словами, препарат наперед не спрацював, може бути запізно, шкідники можуть серйозно пошкодити посіви. У такому разі хімічні інсектициди виграють — вони радикальніші, діють швидко, хоч і завдають більше шкоди довкіллю. Тому біологізація має бути системною.

Головні агроновини України та світу

Головні агроновини України та світу

Олена Басанець, SuperAgronom.com

 

superagronom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь