Протести фермерів: до Брюсселя з’їжджається сільгосптехніка

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 19
Ви зараз переглядаєте Протести фермерів: до Брюсселя з’їжджається сільгосптехніка

Колони сільгосптехніки прибували увечері 31 січня та у ніч проти 1 лютого 2024 року до центру Брюсселя.

Європейські фермери планують провести масштабну акцію протесту під час сьогоднішнього саміту голів ЄС, пише BrusselsTimes.

Перша колона тракторів, яка прямувала до Європейського кварталу, в’їхала у Брюссель у четвер увечері, що призвело до заторів на дорогах міста. 

Крім того, близько 60 тракторів проїхали по кільцевій дорозі Брюсселя і заблокували один із в’їздів у місто. 

Близько 23:00 стало відомо, що ще одна колона тракторів прямувала до Брюсселя з півдня. Вони також рухались до будівлі Ради Євросоюзу. 

Поліція закликала громадян не їздити сьогодні до Брюсселя автомобілями, а користовуватися метро.

Крім того, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан 31 січня зустрівся з фермерами, які протестували в центрі Брюсселя з вимогами більшої підтримки з боку влади, пише «Європейська правда».

На думку угорського прем’єра, в ЄС не сприймають серйозно той факт, що сільське господарство є важливою частиною європейської економіки, тому багато країн і запровадили несприятливі для фермерів правила.

Він розкритикував «набагато м’якші правила» для українського сільського господарства, що «створює несправедливу конкурентну ситуацію».

«Першими від цього страждаємо ми — поляки, словаки, угорці, які живуть у безпосередньому сусідстві з Україною. Але рано чи пізно ця загроза, ці втрати дійдуть до глибини Європи і будуть відчутні тут, у Брюсселі, у Франції, в Іспанії. Єврокомісія повинна ставити інтереси європейських фермерів над українськими, а не навпаки», — сказав Орбан.

Тому, вважає прем’єр Угорщини, український імпорт потрібно повністю припинити, а керівництво у Брюсселі повністю змінити, тому що «ці лідери ніколи не приймуть рішень, які будуть корисними для фермерів».

Як відомо, фермерські протести вже відбуваються у Франції, Німеччині, Бельгії, Польщі, Румунії, Литві та Нідерландах. Фермери обурені зниженням доходів, зростанням цін на пальне, екологічною політикою, а також умовами імпорту української агропродукції.

Джерело:
Agroportal.ua

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь