Такий прогноз озвучив аналітик ринку Олексій Тартаківський, передає АПК-Інформ.
Він зазначив, що різниця між світовим виробництвом та споживанням олійних культур останніми роками становила близько +8-10 млн тонн. У поточному році цей показник збільшиться до +24,7 млн тонн за рахунок підвищення виробництва сої.
«Логістична крива показує, що ринок олійних культур знаходиться у фазі експоненційного зростання. З 2035-2040 років ринок може увійти до стадії стабілізації», – вважає експерт.
Ця модель також показує фазу експоненційного зростання ринку рослинних олій. До 2038-2042 років має настати фаза стабілізації.
На думку аналітика, новим двигуном світової економіки у найближчі 10 років має стати Індія.
«Вже зараз Індія є нетто-імпортером усіх видів олій. Населення в країні зростатиме, збільшуючи попит на олії. Очікується, що до 2035 року споживання рослинних олій Індією досягне 35 млн тонн (+10 млн тонн). Статистична модель також демонструє великий потенціал зростання індійського ринку нафти», – наголосив Олексій Тартаківський.
У той же час економіка Китаю стикається з серйозними проблемами. Як зазначає аналітик, ВВП КНР, ймовірно, втрачатиме кілька процентних пунктів зростання щороку. Темпи зростання населення в Китаї починають стабілізуватися, що стримуватиме зростання споживання нафти.
«В останні роки дефіцит та імпорт соєвої олії в Китаї скоротилися. Імпорт інших олій стабільний. Статистична модель демонструє ознаки охолодження попиту та втрати темпів зростання. Прогноз споживання – лише +2-3 млн тонн до 2035 року», – розповів спікер.
Щодо ЄС – згідно з прогнозом, споживання рослинної олії в цьому регіоні стабілізується на рівні близько 25,5-27 млн тонн на рік найближчими роками.