З грудня 2024 р,, коли в Україні було запроваджено режим експортного забезпечення, його роботою скористалися вже понад 1 тис. суб’єктів, які зареєстрували понад 11 тис. податкових накладних. Про це повідомила пресслужба Державної податкової служби України.
Як зазначили у відомстві, до ТОП-5 товарів, які було експортовано у вказаному режимі, входять:
– кукурудза – 1718 ПН/РК у кількості 5,505 млн тонн на загальну суму 45,936 млрд грн;
– олія соняшникова – 3822 ПН/РК у кількості 804,5 тис. тонн на 37,735 млрд грн;
– пшениця – 982 ПН/РК у кількості 2,185 млн тонн на 19,128 млрд грн;
– соєві боби – 1045 ПН/РК у кількості 596,5 тис. тонн на 9,739 млрд грн;
– ріпак – 230 ПН/РК у кількості 245,1 тис. тонн на 5,441 млрд грн.
«Проте є суб’єкти, які й досі намагаються зареєструвати податкові накладні за операціями з «експорту» сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки, нехтуючи правилами роботи даної системи», – зазначається в повідомленні.
Типовими спробами обійти режим експортного забезпечення в ДПСУ назвали реєстрацію за рахунок сформованого ліміту в Системі електронного адміністрування податку на додану вартість (СЕА ПДВ) за операціями з імпорту продуктів харчування; реєстрацію за рахунок сформованого ліміту в СЕА ПДВ за операціями з придбання на внутрішньому ринку основних засобів, які не мають жодного відношення до операцій з сільгосптоварами; підміну номенклатури, яка не відповідає коду УКТ ЗЕД в податковій накладній.
Також було зафіксовано спроби експорту за відсутності будь-якого походження та навіть відкритих рахунків у банках і реєстрації 1 тонни продукції за відсутності її придбання, виробництва та історії операцій з сільгосппродукцією.
«Усі ці спроби були зупинені чинним режимом експортного забезпечення», – підкреслюється в повідомленні.
Джерело:
apk-inform.com