Про це повідомляють аналітики кооперативу ПУСК, створеного в межах Всеукраїнської Аграрної Ради, передає пресслужба ВАР.
«На світовому ринку ячменю формується попит з боку ЄС, але тут Україна стикається з сильною конкуренцією з румунським зерном. Коли на ринок виходять такі покупці, як Кіпр та Італія, то туди переважно експортується французький та румунський ячмінь. За прогнозами, цьогорічний урожай ячменю в ЄС додасть 11 мільйонів тонн. Основні покупці ячменю на світовому ринку – Китай та Саудівська Аравія, які купують 50-60% усього обсягу», – пояснили аналітики.
Вони також очікують, що липень буде слабким місяцем для експорту і ціни можуть не зрости, оскільки збільшиться пропозиція через посилення збиральної кампанії. Наразі зібрано лише близько 20% українського врожаю, і пропозиція буде зростати, оскільки сезон ще не розпочався на повну силу.
«Наразі умовні ціни в українських морських портах становлять $154-157 за тонну, а “китайська якість” ячменю, тобто зерно, що сертифіковане для продажу до Китаю, оцінюється в $162 за тонну. Сезонні моделі показують тенденцію до зниження цін. Існує ризик зниження цін до $140-150 за тонну під тиском збирання врожаю, але є можливість повернення восени до рівня $165 за тонну в одеських портах», – вважають експерти.
Також, на їхню думку, є ризик втрати премії за сертифікацію ячменю для торгівлі з Китаєм.
«”Китайська якість” ячменю торгується з премією в $5-7 за тонну. Вже є контракти на український ячмінь на липень-серпень, проте подальших контрактів наразі немає. Відкритим залишається питання, чи повернуться китайські покупці восени. Якщо на початку серпня Китай не вийде на ринок з попитом на ячмінь, то премія може зникнути для тих, хто сертифікував свою продукцію для китайського ринку», – резюмується в повідомленні.