Ринок олії: на українську соняшникову олію тисне падіння цін на малайзійську пальмову олію

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 8
Ви зараз переглядаєте Ринок олії: на українську соняшникову олію тисне падіння цін на малайзійську пальмову олію

Про це повідомляє GrainTrade.

Аналітики зазначають, що травневі ф’ючерси на пальмову олію CPO на біржі Bursa Malaysia з понеділка, 24 березня, впали на 3% до 4245 ринггітів/т або 975 $/т, що є найнижчим рівнем з 27 січня.

За даними інспекторів Amspec Agri Malaysia, експорт пальмової олії з Малайзії у період з 1 по 25 березня скоротився порівняно з аналогічним періодом лютого на 8,47%, а за оцінками Intertek Testing Services – на 8,1%. Темпи експорту падають третій місяць поспіль на тлі сезонного збільшення виробництва, що посилює песимізм на ринку пальмової олії, премія за яку відносно соєвої олії зменшується під тиском зниження попиту.

На Даляньській товарній біржі найактивніший контракт на пальмову олію CPO1 подешевшав на 2,07%, а на соєву олію – на 0,86%.

Травневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго з понеділка виросли на 0,7% до 932 $/т, проте залишаються стабільними вже дві тижні в очікуванні рішення Трампа про введення мит з 2 квітня.

Зниження цін на пальмову олію тисне на сусідні ринки соєвої та соняшникової олії, особливо в Індії, що призводить до подальшого падіння цін на соняшникову олію.

За даними Trading Economics, середня ціна на соняшникову олію з доставкою покупцям з понеділка впала на 0,8% до 1325 $/т, а загалом за місяць – на 4,5%, що свідчить про перехід покупців до дешевших альтернатив.

В Україні ціни попиту на соняшникову олію з доставкою до портів Чорного моря також знизилися до 1125-1130 $/т. Крім того, спостерігається подальше скорочення попиту з боку європейських покупців.

agro-business

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь