Рис та кукурудзу на попкорн під крапельним зрошенням зібрали на Одещині — результатом задоволені

  • Коментарі запису:0 Коментарів | 
  • Переглядів: 12
Ви зараз переглядаєте Рис та кукурудзу на попкорн під крапельним зрошенням зібрали на Одещині  —  результатом задоволені

ФГ «Стоянов АА», що знаходиться в Ізмаїльському районі цьогоріч посіяло ряд нетрадиційних культур під крапельним зрошенням, і рис був в тому числі. Про це повідомляється на Youtube каналі Південь сьогодні. Днями зібрали врожай.

За словами агронома господарства Миколи Жечева, метою досліду було дізнатись чи дійсно можливо отримати гарну врожайність рису на крапельному зрошенні на Півдні України.

«Ми знаходимось на ділянці, яка займає площу 4 га. Тут вирощувався рис на краельному зрощенні італійської селекції Камео та Камео МЗ 105.  Вчора зібрали врожай і результатом задоволені — 7 т/га», — каже агроном. 

Читати по темі: Експеримент з бавовником закінчено: тепер підприємства чекають крок від держави

Як зазначила Алла Стоянова, керівниця, рис ще не почистили, не пошліфували. Тому економіки по рису ще немає. Зараз агрономи закінчують виписувати технологічну карту і рахують витрати. 

Але вже зараз можуть сказати, що тарифи на водопостачання завеликі. За таких цін економіка вирощування рису на крапельному зрошенні буде важко рахуватись. 

На полях підприємства також цього року зібрали кукурудзу на попкорн на 23 га, яка також вирощувалась під зрошенням. а в цілому це реально також цього року підприємство вперше задуло 23 га кукурудзи для попкорну теж під зрошенням першу Ми зібрали кукурудзу на попкорн.

«Ми уже порахували. Математика дуже позитивна, економіка є. Тобто ми будемо радити іншим, хто цього захоче вирощувати кукурудзу на попкорн», — каже Алла Стоянова.

Наразі господарство висадило озиму цибулю на 11 га під зрошенням.

«Озима цибуля ще одна дуже дуже цікава культура для нашого господарства, теж нова. Посіяні гібриди Каптіва, Балстарт, Дивіна Стар.  Вже проводився інсектицидний захист, фунгіцидний та гербіцидний, було декілька етапів підживлень. Зараз фаза два листочки на сьогоднішній день. Взагалі вона повинна зайти в зиму у фазі трьох-чотирьох листочків, в нас ще є час», — зазначає Микола Жечев.

Меланія Несмачна, SuperAgronom.com

Ми у Telegram

superagronom

Поділитися новиною:

Отримуйте ТОП-10 новин за минулий день на електронну пошту:

Залишити відповідь