Про цеповідомила пресслужба Держпродспожвслужби.
Зокрема, 15 липня Кушугумською селищною радою Запорізького району Запорізької області запроваджено особливий режим захисту рослин на площі 21,6 тис. га – до повної ліквідації вогнищ саранових. Основне джерело живлення сарани в цьому регіоні – очерет і дикорослі трави. Промислові посіви наразі не зазнали суттєвих втрат.
Із 23 червня в Херсонській області запроваджено особливий режим захисту рослин. Відразу проведено заходи з локалізації та ліквідації осередків саранових на площі 297 га, з яких 27 га – під посівами соняшнику.
Результати фітосанітарних обстежень свідчать про відсутність сарани на оброблених територіях. Чисельність шкідника знаходиться в межах економічного порогу шкодочинності. Наразі фітосанітарний моніторинг у регіоні триває. Розглядається питання про зняття особливого режиму захисту рослин.
Крім того, у зв’язку з поширенням саранових у південних районах Молдови посилено моніторинг на території Одеської області. На початку липня в Болградському районі Одеської області зафіксовано міграцію саранових, зокрема на полях, де вже зібрано врожай ріпаку, пшениці, ячменю. Особливий режим захисту рослин не запроваджувався у зв’язку з неперевищенням порогу чисельності саранових.
Також отримано повідомлення про наявність саранових в окремих районах Дніпропетровської області – проводиться обстеження відповідних територій.
«У разі виявлення осередків перелітної сарани негайно повідомте про це територіальний орган Держпродспоживслужби та вживайте заходів щодо обробки посівів і угідь інсектицидами відповідно до Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, з обов’язковим дотриманням регламентів їх застосування», – підкреслюється в повідомленні.